Svētkos ugunsgrēkā gājis bojā viens cilvēks

Komentāri
Svētkos ugunsgrēkā gājis bojā viens cilvēks
LETA

Pagājušajā diennaktī ugunsgrēkos Latvijā gājis bojā cilvēks, bet vēl pieci cilvēki cietuši, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) operatīvā informācija.

Svētdien plkst.18.19 VUGD darbinieki saņēma izsaukumu uz Līvānu novadu, Turku pagastu, kur dega vienstāva dzīvojamā māja 75 kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā apmēram 51 gadus vecs vīrietis.

Plkst.19.15 tika saņemts izsaukums uz Garkalnes novada Bukultiem, kur, saskaņā ar sākotnējo informāciju, dega šķūnis. Notikuma vietā konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg divstāvu dzīvojamā māja 170 kvadrātmetru platībā un šķūnis 30 kvadrātmetru platībā.

Dzēšot ugunsgrēku, cieta divi ugunsdzēsēji. Viens no viņiem guva rokas traumu un tika nogādāts slimnīcā tālākai apskatei. Savukārt otrs, pēc neatliekamās palīdzības mediķu veiktās apskates, turpināja darbu. Šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts plkst.1.39.

Plkst.00.34 tika saņemts izsaukums uz Tērauda ielu Liepājā, kur divstāvu dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ēkas otrā stāva dzīvoklī dega sadzīves mantas astoņu kvadrātmetru platībā. Izmantojot kāpnes, glābēji no blakus esošā piedūmotā dzīvokļa izglāba četrus cilvēkus un suni. Divi no izglābtajiem nodoti mediķiem pirmās palīdzības sniegšanai.

Plkst.2.22 Kuldīgā, Ēdoles ielā dega vieglā automašīna. Ugunsgrēks likvidēts īsi pirms plkst.3 naktī. Pēc ugunsgrēka dzēšanas mediķu palīdzība bija nepieciešama vienam ugunsdzēsējam. Pēc mediķu veiktās apskates ugunsdzēsējs turpināja darbu.

Kopā vakar dzēsti 43 ugunsgrēki, no tiem 18 bija pērnās zāles dedzināšanas.

Rīgā reģistrēti septiņi, citās republikas pilsētās – seši, bet novados – 12 ugunsgrēki.

VUGD darbinieki piedalījušies 16 glābšanas darbos un saņēmuši astoņus maldinošus izsaukumus.

Lasi vēl