“Šodien apglabājām viņa sievu! Dēls aizdedza svecīti.” Policisti Slokā izglābj ugunsgrēkā cietušu vīrieti

2 komentāri
“Šodien apglabājām viņa sievu! Dēls aizdedza svecīti.” Policisti Slokā izglābj ugunsgrēkā cietušu vīrieti

Kāda ģimene, kas mitinājusies Skolas ielas 46. namā, Slokā, ceturtdien pusdienlaikā vienā acumirklī palikusi bez dzīvokļa un lielākās daļas no iedzīves, jo kādā no mitekļa istabām pēkšņi uzliesmojis televizors.

Kad mājā iemetusies ugunsnelaime, saimniece Antoņina bijusi darbā. Liktenīgajā brīdī telpās atradies sievietes dēls, kurš nevarējis paša spēkiem tikt ārā no piedūmotajām telpām. Tikai veiksmīgas sagadīšanās pēc nelaimi pamanījusi kāda garām braucoša patruļpolicijas ekipāža.

Likumsargi nav bijuši vienaldzīgi, apstājušies, un viens no policistiem ieskrējis degošajā dzīvoklī un izglābis cietušo. Pavisam drīz notikuma vietā ieradušies ugunsdzēsēji un arī Antoņinas kundze. Viņas dēls nonācis ārstu aprūpē.

“Paldies Dievam, mans dēls nopietni necieta, viņu aizveda ”ātrie”,” šausminās Antoņina, taču atklāj, ka dēls saelpojies dūmus, apdegumus nav guvis.

No Antoņinas stāstītā kļūst skaidrs, ka šoreiz ģimenē nelaime nenāk viena. Pirms dažām dienām viņas dēls traģiski zaudējis sievu un, kad šķitis, ka visa dzīvē tā jau irst pa vīlēm, dzīvoklī vēl izcelies ugunsgrēks.

“Šodien apglabājām viņa sievu. Es esmu viņa mamma. Mēs aizgājām, bērni devās ārā, viņš palika mājās ar iedegtu svecīti. Es vēl viņam piekodināju pārbaudīt, lai svecīte normāli stāvētu. No tās svecītes arī aizdegās. Vēl viena nelaime.”

Pāris stundu laikā glābēji tikuši galā ar liesmām, un ap plkst. 17.00 izsludinājuši ugunsgrēka likvidāciju.

Tagad miteklim ir nepieciešams kapitālais remonts, taču Antoņina visus ietaupījumus iztērējusi vedeklas bērēm, un dzīvokļa savēšanai kārtībā nav palicis pilnīgi nekas, bet tuvākajā laikā jāveic īpašuma tīrīšana no kvēpiem un sienu, griestu krāsošana.

Īpašums nav bijis apdrošināts, tāpēc Antoņina cer uz līdzcilvēku palīdzību, lai vismaz pieticīgi atjaunotu mājokli.

Palīdzīgu roku var sniegt jebkurš, piezvanot uz labdarības tālruni un sniedzot cietušajiem finansiālu atbalsu. Viens zvans uz numuru 90067088 jums izmaksās 1,42 eiro, bet, ja variet dāvināt lielāku summu, zvaniet pa telefonu 90006860 – maksa par zvanu 4,27 eiro.

Antoņina ir pateicīga visiem, kuri jau snieguši morālu atbalstu, kā arī no visas savas sirds slavē policistu, kas riskējis ar savu dzīvību un izglābis sievietes dēlu no drošas nāves.