Slīteres Nacionālajā parkā izcēlies meža ugunsgrēks; degšanas platība ierobežota

Pievienot komentāru
Slīteres Nacionālajā parkā izcēlies meža ugunsgrēks; degšanas platība ierobežota
DAP

Pagaidām nenoskaidrotu iemeslu dēļ pirmdien agrā pēcpusdienā Slīteres Nacionālajā parkā izcēlās meža ugunsgrēks un uguns izplatījusies apmēram viena hektāra platībā, portālu Skaties.lv informē Dabas aizsardzības pārvalde (DAP).

Ar Valsts mežu dienesta un DAP darbinieku kopīgiem pūliņiem degšanas platība ir ierobežota, norāda DAP.

“Lai gan mežs ugunsgrēka vietā vēl kādu laiku būs melns un izskatīsies visai bēdīgi, varam būt diezgan droši, ka daba ar ugunsgrēkiem un to sekām tiks galā. Noteikti jāakcentē, ka šajā gadījumā runa nav par saimniecisko mežu, bet gan aizsargājamu dabas teritoriju. Koksnes ieguve šeit nekad nav bijusi plānota, līdz ar to no ekonomiskā viedokļa par finansiāliem zaudējumu šoreiz nav pamata runāt. Atsevišķi  koki, iespējams, ies bojā, taču vairums izdzīvos, jo lielākoties skarta tikai koka miza un tās virskārta. Bojāta arī meža zemsedze, taču paredzams, ka tā atjaunosies tuvākajos pāris gados,” pauž DAP Kurzemes reģiona administrācijas vadītāja Dace Sāmīte.

Par ugunsgrēku DAP Kurzemes reģionālajai administrācijai paziņoja Kolkas pagasta pārvalde ap plkst. 13.00 pēcpusdienā.

Ugunsgrēks bija izcēlies Slīteres Nacionālā parka ainavu aizsardzības zonā, apmēram vienu kilometru no Kolkas, tuvu elektrolīnijai. Pārvaldes darbinieki – valsts vides inspektori – bija pirmie notikuma vietā un ierobežoja uguni pa perimetru. Drīz ieradās arī Valsts mežu dienesta Ziemeļkurzemes virsmežniecības pārstāvji ar specializēto meža ugunsgrēku dzēšanas tehniku – četrām vienībām, tā noslāpējot atklātu uguni, DAP kā meža īpašniekam ir jānodrošina uguns uzraudzība pēc atklātas uguns nodzēšanas, ko arī darīs DAP darbinieki.

Kopš pagājušās nedēļas mežos, tajā skaitā arī īpaši aizsargājamās dabas teritorijās ir izsludināts ugunsnedrošais laika posms, tādēļ DAP aicina iedzīvotājus būt īpaši piesardzīgiem un uzmanīgiem, rīkojoties ar uguni. “Līdzšinējie novērojumi liecina, ka ugunsgrēki dabas teritorijās lielākoties izceļas tieši cilvēku neapdomīgas rīcības rezultātā,” informē DAP.

Pavasarī un vasarā, kad īpaši aktuāla ir atpūta dabā, DAP atgādina, ka īpaši aizsargājamajās teritorijās, tostarp nacionālajos parkos, ir aizliegts kurināt ugunskurus ārpus speciāli ierīkotām vietām un ugunskuru kurināšanai piknikos apmeklētāji tiek aicināti izmantot labiekārtotos atpūtas laukumus, kuros ir izveidotas speciālas ugunskuru vietas, kas nodrošina uguns tālāku neizplatīšanos.