Siguldas meža ugunsgrēku likvidēšanas darbi varētu turpināties vēl piecas dienas biezā kūdras slāņa dēļ

0 Komentāru
Siguldas meža ugunsgrēku likvidēšanas darbi varētu turpināties vēl piecas dienas biezā kūdras slāņa dēļ
ZIEDONIS PUMPURS, F64

Ņemot vērā, ka ugunsgrēkā cietušajos Siguldas apkaimes mežos atklāts biezs kūdras slānis, ugunsgrēka likvidēšanas darbi varētu turpināties vēl piecas dienas, Valsts mežu dienesta (VMD) Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis.

Viņš stāstīja, ka meža ugunsgrēks tika ierobežots jau sestdien vakarpusē, un šobrīd norisinās ugunsgrēka likvidēšanas darbi.

Pie nosacījuma, ka nākamās dienas varētu nebūt lietus, pie meža kūdras slāņa gruzdēšanas likvidēšanas vajadzēs piestrādāt vēl apmēram piecas dienas. Kā skaidroja Jaunķiķis, līdz ko meža ugunsgrēkos ir cietis arī kūdras slānis, tā ilgstošā gruzdēšana paildzina ugunsgrēka likvidēšanas darbus.

Jaunķiķis atzina, ka kopumā ugunsgrēka platība nav pieaugusi, taču par tās kopējiem apmēriem informācija tiks precizēta.

LETA jau ziņoja, ka meža ugunsgrēki, kas 16.jūlijā izcēlušies Siguldas apkaimē, tika ierobežoti, taču ugunsgrēka likvidācija joprojām turpinās. Sestdien tika dzēsti divi atsevišķi ugunsgrēki. Kopējā platībā, pēc aptuvenām aplēsēm, kas gan vēl tiks precizētas, varētu būt ap divdesmit hektāriem.

Dzēšanas darbos iesaistīts VMD, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), Latvijas valsts meži, kā arī Nacionālo bruņoto spēku helikopters. Tāpat ugunsgrēka likvidācijā piesaistīts atbalsts no dzelzceļa ūdens cisternas.

Lasi vēl – ”Pasažieru vilciens”: Ugunsgrēks Siguldas novadā nevarēja izcelties vilciena bremzēšanas laikā

Jau ziņots, ka piektdien Inčukalnā pie dzelzceļa vairākās vietās dega sausā zāle un aizdedzies arī mežs pie Lorupes, netālu no Siguldas.

0 Komentāru