Sestdien Latvijā dzēsti 16 ugunsgrēki, vienā no tiem cietis cilvēks

Pievienot komentāru
Sestdien Latvijā dzēsti 16 ugunsgrēki, vienā no tiem cietis cilvēks
EDIJS PĀLENS, LETA

Aizvadītajā diennaktī Latvijā dzēsti 16 ugunsgrēki, vienā no tiem cietis cilvēks, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Plkst.14.45 Rīgas ugunsdzēsēji saņēma aculiecinieku informāciju, ka no kādā dzīvokļa dzirdams nostrādājuša dūmu detektora signāls un jūtama dūmu smaka. VUGD ieradās notikuma vietā un konstatēja, ka dzīvoklī bija piededzis bez uzraudzības atstāts ēdiens. Ugunsgrēks bija likvidēts jau pirms ugunsdzēsēju ierašanās. No piedūmotā dzīvokļa viens cilvēks tika evakuēts un nodots mediķiem.

Laikā no sestdienas plkst.6.30 līdz svētdienas plkst.6.30 Latvijas novados reģistrēti septiņi ugunsgrēki, Rīgā pieci, bet citās pilsētās trīs. Papildus VUGD darbinieki piedalījušies arī viena meža ugunsgrēka dzēšanā.

24 stundu laikā VUGD kopumā saņēmis 36 izsaukumus, tostarp 17 uz glābšanas darbiem. Seši glābšanas darbi veikti novados, astoņi Rīgā, bet trīs citās pilsētās.

No visiem saņemtajiem izsaukumiem trīs bijuši maldinoši.

Šogad kopumā Latvijā izcēlušies 7636 ugunsgrēki, tostarp 2769 reizes degusi kūla. Ugunsgrēkos dzīvību zaudējuši 55, bet cietuši 198 cilvēki, liecina VUGD apkopotie dati.