“Sestajā stāvā dega viena veca tante!” Dzīvokļa ugunsgrēkā Iļģuciemā izglābti divi cilvēki

1 komentārs
“Sestajā stāvā dega viena veca tante!” Dzīvokļa ugunsgrēkā Iļģuciemā izglābti divi cilvēki

Ceturtdien Iļģuciemā, Daugavgrīvas ielā, divi cilvēki cieta ugunsgrēkā, un viņiem bija nepieciešama arī mediķu palīdzība. Glābēji, izmantojot elpošanas maskas, nogādāja drošībā gan degošā mitekļa saimnieci, gan vienu no kaimiņienēm. Par laimi, ugunsgrēku izdevās likvidēt, pirms cietušo skaits palielinās.

Par degošā mitekļa saimnieci Lilitai nekas daudz nav zināms – kāpņu telpā pārmijot sveicienus, sarunās iegrimt nebija laika. Kas un kāpēc aizdedzies, kaimiņiem nebija skaidrs. Iedzīvotāji pieļauj, ka nelaime ēkas sestajā stāvā notikusi neuzmanības dēļ.

Blakus dzīvokļa saimnieks Romāns piedzīvoja nervus kutinošus mirkļus, jo atradās uz balkona brīdī, kad ugunsgrēka dūmi plūda no kaimiņienes istabas. Viņš bija cieši aizmidzis un pamodās, izdzirdot līdzcilvēku uztrauktos saucienus. Droši no ēkas izkļūt nebija iespējams, tāpēc atlika vien gaidīt, kad briesmu situāciju novērsīs glābēji.

Romāns: Es gulēju pēc nakts maiņas, kad mani pamodināja čaboņa. Mamma tobrīd negulēja, un pie mums ieskrēja kaimiņiene un pateica, ka degam. Es piecēlos, vēl nesapratu, kas notiek. Rezultātā izgājām uz balkona un ieraudzījām, ka no blakus dzīvokļa nāk pamatīgi dūmi un pa durvīm uz kāpņu telpu vairs ārā netiekam, jo arī tur viss bija dūmos.

“Degpunktā”: Vienkārši nevarējāt vairs iziet?

Romāns: Nevarējām, jo tur jau viss bija dūmos, nebija ko elpot un neko arī nevarēja redzēt. Protams, vēl vairākas reizes zvanījām ugunsdzēsējam, un tad vienkārši stāvējām uz balkona.

Mitekļa saimniece nonāca mediķu aprūpē – no uztraukuma sievietei bija kļuvis slikti. Glābēji no piedūmojuma izglāba divus cilvēkus, izmantojot elpošanas maskas. Viens no apgrūtinājumiem dzēšanas darbos bija arī zemā gaisa temperatūra.

Aptuveni pēc stundas iedzīvotāji varēja atgriezties savos mitekļos.

1 komentārs