Sērga ar bīstamām sekām: kūlas dedzinātājus soda draudi nemaz nebiedē

1 komentārs

Šī gada pirmajos mēnešos kūlas ugunsgrēku skaists ir mazāks nekā pagājušajā gadā, tomēr vēl pāragri priecāties, uzskata ugunsdzēsības un glābšanas dienests. Pērnās zāles dedzinātājiem nagi niez tāpat kā katru gadu un sezona tūlīt tikai sāksies.

Zaļas zāle vietā, ko tik ļoti gribas redzēt pavasarī, nākas lūkoties uz izdegušu, melnu zemes pleķi, kas dažkārt pat stiepjas vairāku hektāru platībā. Ātrs un bīstams veids, kādā daudzi nolēmuši atbrīvoties no pērnās zāles gūzmas. Izrādās, ka pie mums kūlas dedzinātāji visvairāk ir vidēja un pensijas vecuma cilvēki, bērni un jaunieši, kas zāli dedzina prieka pēc un, protams, smēķētāji, kuru izsmēķi sagādā darbu glābējiem visa gada garumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Visbiežāk dedzinātājus pieķert pie rokas neizdodas, tomēr VUGD Rīgas reģiona pārvaldes 8. daļas komandieris Ingars Avens stāsta, ka reizēm gadās pat tādas situācijas, kurās zemes īpašnieki nevēlas, lai ugunsdzēsēji liesmas apslāpētu. Daudzi jau gadu desmitiem pieraduši tādā veidā apkopt savus īpašumus.

Pirms aizšķilt sērkociņu, apdomājiet, cik daudz naudas varat ietaupīt izvēloties citu veidu kā apsaimniekot savu teritoriju. Par kūlas dedzināšanu naudas sods fiziskajām personām ir no 280 – 700 eiro. Pie liekiem izdevumiem var tikt arī nenopļaujot zāli un radot tās aizdegšanās draudus. Izmaksas mērojamas no 140 – 700 eiro fiziskajām, bet no 700 līdz par 2900 eiro juridiskām personām.

Foto

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl