Saulkrastos bojāgājušo kaimiņiene: Sprādziens bija tik spēcīgs, ka notrīcēja visa māja, lai gan mums tā ir stabila

Komentāri
Saulkrastos bojāgājušo kaimiņiene: Sprādziens bija tik spēcīgs, ka notrīcēja visa māja, lai gan mums tā ir stabila
Dzīvojamās mājas drupas Saulkrastu novadā dārzkopības kooperatīva "VEF-Biķernieki" teritorijā, kur noticis sprādziens un nelaimē gājuši bojā pieci cilvēki. (Paula Čurkste / LETA)

“Bija tik spēcīgs sprādziens. Tajā brīdī biju mājās un man likās, ka kaut kur kāds lādiņš trāpījis. Sprādziens bija tik spēcīgs, ka notrīcēja visa māja, lai gan mums tā ir stabila. Nodomāju, ka visi logi izlidos ārā. Es nezināju, kur lai skrien, ko lai dara,” – tā par notikušo stāsta Saulkrastos sabrukušās mājas iedzīvotāju kaimiņiene.

Skaties.lv jau ziņoja – policija notikuma vietā atradusi vairākus pirotehnikas izstrādājumus un sprādzienbīstamas vielas, kuras dzīvojamajā mājā glabāt ir kategoriski aizliegts.

Pagaidām visi bojā gājušie nav identificēti, taču visdrīzāk mirušie ir vienas ģimenes locekļi. Tajā skaitā labi pazīstamais pirotehniķis Ilmārs Āboliņš. Kopumā ģimenē bija trīs licencēti pirotehniķi, kam piederēja divi uzņēmumi, kas sniedza pirotehnikas pakalpojumus.

Apkārtējie ģimeni raksturo kā noslēgtu, taču viņu rūpals priecēja vietējos gan svētkos, gan ikdienā.

Tatjana
kaimiņiene

Zinu, ka ik gadu, arī pagājušajā gadā, viņi svinēja svētkus. Pagalmā bija uzstādījuši kaut kādas nojumes, tur savācas jaunatne, kas līksmoja, bija jautri un interesanti. Katru gadu ziemā viņš uz mājas veidoja ļoti skaistu gaismas virteņu kompozīciju, tajā attēlojot meiteni ar gariem matiem. Tas viss bija no lampiņām izveidots. Pirotehniskie priekšmeti – kā jau parasti dzimšanas dienās vai Jaunajā gadā. Ļoti skaisti bija.

Tiesa gan, viens no uzņēmumiem ”Svētku Aģentūra” pirotehnisko pakalpojumu sniegšanas licenci zaudēja vasarā, kad Valsts policija uzgāja prettiesisku pirotehnikas noliktavu, kur tika glabāti pirotehniskie izstrādājumi un sprādzienbīstamas vielas lielā apjomā. Otra firma “Pyro Power” strādāja bez pārkāpumiem.

Viena no sprādziena versijām ir tieši mājā esošo pirotehnikas izstrādājumu eksplozija. Tomēr jāatceras, ka Saulkrastu namā glabātā pirotehnika nav salīdzināma ar to, ko ikviens no mums var iegādāties veikalos.

Saulkrastos notikušais sprādziens raisījis diskusijas pirotehniķu starpā. Tiek pārrunātas dažādas versijas par to, kas varēja noiet greizi.

Policijai priekšā gara un sarežģīta izmeklēšana, lai noskaidrotu visas notikušās traģēdijas nianses.

“Degpunktā” komanda izsaka līdzjūtību bojāgājušo cilvēku tuviniekiem.

Lasi vēl