Sarkanā krusta darbinieki dedzinot iznīcina ziedojumus

24 komentāri
Sarkanā krusta darbinieki dedzinot iznīcina ziedojumus

Šis gads Sarkanajam krustam iesācies ar neglaimojošu stāstu. Kāds vīrietis pieķēris organizācijas biedrus, kuri iznīcina saziedotās mantas. Turklāt tas tiek darīts vispārbīstamā un videi kaitīgā veidā – ar dedzināšanu.

Pirms pāris dienām pie raidījuma “Degpunktā” vērsās kāds Dobeles iedzīvotājs vārdā Jānis, kurš nedēļas vidū kļuvis par nepatīkamas ainas aculiecinieku. Vīrietis bijis ciemos pie saviem paziņām netālu no pilsētas un kādā brīdī turpat pagalmā sākušās dīvainas lietas.

Jānis saka, ka pēc mantu dedzināšanas apkārtnē izplatījusies ļoti kodīga smaka, kā nekā daudzas no drēbēm ir sintētiskas, nemaz nerunājot par elektrotehnikā esošo elementu sastāvu.

Jānis, redzot notiekošo, sapratis, ka bez kārtībnieku iejaukšanās nekas nemainīsies un drošības pēc pārkāpumu arī uzfilmējis.

Dobeles pašvaldības policijas darbinieki apstiprina informāciju par vizīti minētājā vietā. Turklāt dedzinātāji savu vainu atzinuši un darījuši visu iespējamo, lai likvidētu ugunskuru. Viņiem sastādīts protokols pēc panta par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšanu.

Sarkanā krusta Dobeles komitejas izpilddirektore Dina Austriņa, taujāta par mantu dedzināšanu, skaidro, ka darbības bijušas saskaņotas ar zemes īpašnieci un esot iznīcinātas tikai nevajadzīgas vai nederīgas drēbes.

Austriņa saka, ka pirms mest ārā drēbes, tās tiek kārtīgi izšķirotas, visas derīgās mantas nosūta uz apkārt esošajiem ciematiem un piedāvā trūcīgajiem, bet sasmērētas un saplēstas mantas, ko nav iespējams valkāt, – tās iznīcina. Sarkanajā krustā piebilst, ka reizēm cilvēki izmanto labdarības organizāciju, lai vienkārši legāli izmestu nederīgas lietas, ko paši vairs neizmantos.

Pēc jezgas ap drēbju un mantu dedzināšanu Sarkanā krusta vadība solīja meklēt iespējas visu lieko utilizēt legālā ceļā, un pēc “Degpunktā” vizītes Dobeles pusē ”Dobeles komunālie pakalpojumi” piedāvājuši bez maksas pieņemt Sarkanā krusta mantas, kas paredzētas iznīcināšanai.

TOP komentāri

 • Rasma Jēkabsone
  +32 +30 -2

  Rasma Jēkabsone

  Pati vadu labdarības biedrību. Jūs pat iedomāties nevarat, ko dažreiz ziedo cilvēki.. Smirdīgas, netīras, sapelējušas mantas. Nemaz nerunājot par caurumiem.

  Nepiekrītu, ka dedzināt būtu pareizi, bet no kurienes labdarības organizācijām raut naudu, lai izvestu šos atkritumus?
  Mūsu biedrība jau tā knapi turās, apmaksāt atkritumu izvešanu iespējas nav. Mūsu noliktavā jau stāv milzīga kaudze ar ārā metamām mantām, ko darīt- nezinu..
  Ziedotāji dažreiz ir tik bezatbildīgi.. ?
 • Arta Rozena
 • Liene Liene
  +11 +10 -1

  Liene Liene

  Rasma Jēkabsone ir dikti bēdīgi ka latvijā domā ka maznodršinātajiem būtu jāstaigā caurās un smirdīgās drēbēs .... :/

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl