“Saku, sitiet logus ārā, durvis nevar attaisīt” – kaimiņi Dobelē steidz glābt liesmu ielenktu senioru

1 komentārs
“Saku, sitiet logus ārā, durvis nevar attaisīt” – kaimiņi Dobelē steidz glābt liesmu ielenktu senioru
EKRĀNUZŅĒMUMS

Atnākot mājās no darba, kāda pensionāre no Dobeles atskārtusi, ka palikusi bez mājvietas. Kundzes prombūtnes laikā dzīvoklī izcēlies ugunsgrēks. Liesmās sadegusi visa sievietes iedzīve un cietis viens no kaimiņiem.

Jadviga dzīvo Dobelē, Robežu ielā. Vienā no savām brīvdienām, sieviete atradās mājās. Virtuvē sieviete iekurināja plīti un uz brīdi palūkojās pa logu. Pēkšņi Jadvigu pārsteidza biedējošs skats, kas liecināja, ka kaimiņu mājas notiek kaut kas nelāgs.

“Nevaru saprast, dūmi vai migla iet? Skatos, šeit nav nekas. Tad skrēju skatīties, kas notiek,” tās dienas notikumus atstāsta Jadviga.

Pieskrienot tuvāk, kundze saprata, ka mājā pilnā platībā deg viens no dzīvokļiem. Satrauktie aculiecinieki zvanīja glābējiem un centās palīdzēt ēkā mītošajiem. Pa vienu no mājas logiem tika pamanīts kāds pensionārs. Viņš nereaģēja uz apkārtējo trauksmi un nekustīgi gulēja gultā.

“Es saku, zvaniet, lai “ātrie” brauc. Saku, sitiet logus ārā, durvis nevar attaisīt. Ugunsdzēsēji uzreiz sāka sist logus ārā, atbrauca “ātrie” un vīrieti aizveda,” atceras kaimiņiene.

Līdz ar ugunsdzēsējiem mājās atskrēja arī degušā mitekļa saimniece, kas nelaimes izcelšanas brīdī atradās darbā. Kundzei vien atlika noskatīties postažā un cerēt, ka glābējiem izdosies ātrāk apslāpēt liesmas. Visticamāk šīs atgadījums nav saistīts ar ļaunprātību vai kāda cilvēka nolaidību. Sieviete, kura saimniekoja šajā dzīvoklī bija izdarījusi visu lai pasargātu savu īpašumu un ja liktenīgajā brīdī viņa būtu bijusi mājas, visdrīzāk pati uzliesmojumu arī novērstu. Telpās bijuši arī dūmu detektori.

Senioram, kurš pašlaik atrodas slimnīcā ir jābūt pateicīgam gan Jadvigai, gan pārējiem līdzcilvēkiem par izglābšanu no drošas nāves. Pārējiem iemītniekiem tagad primāras ir rūpes par jumtu virs galvas. Iedzīvotājiem pašvaldība jau piedāvājusi pagaidu mitekļus.

1 komentārs