“Šādi sadedzināt, tas ir ārprāts!” No piedūmotas ēkas Dreiliņos izglābj 17 cilvēkus

7 komentāri
“Šādi sadedzināt, tas ir ārprāts!” No piedūmotas ēkas Dreiliņos izglābj 17 cilvēkus
EKRĀNUZŅĒMUMS

Dreiliņos, daudzdzīvokļu māju kompleksā Ēvalda Valtera ielā miera nav bijis jau kopš ēku celtniecības pabeigšanas 2013. gadā. Tad kaimiņos ievācies kāds traks puisis, kurš apkārtējos apmētājis ar ķieģeļiem un puķupodiem. Vēlāk par sevi manīt licis kāds vācējs, kurš piekrāvis pilnu dzīvokli un koplietošanas telpas ar drazām, bet pēdējos pāris gadus apkaimē uzdarbojas kāds dedzinātājs.

Šajā nedēļas nogalē atkal liesmojis atkritumu vads. Tā kā ugunsgrēks noticis naktī, sekas ir visai nopietnas.

Naktī no uz svētdienu Ēvalda Valtera ielas septītajā namā izveidojās ārkārtas situācija, kas prasīja tūlītēju speciālo dienestu iejaukšanos. Pirmie zvanu par iespaidīgu ugunsgrēku kāpņu telpā saņēma ugunsdzēsēji.

“Viņi pateica, ka tā ir tīša dedzināšana. Konteineri dega, bet šādi sadedzināt – no pirmā līdz devītajām stāvam – pilnībā atkritumu vadu, tas ir ārprāts. Četros no rīta pamodināja cilvēkus… Labi, ka bija uzlikti dūmu detektori. Tie nostrādāja, un cilvēki izgāja ārā,” stāsta mājas sētniece.

Kopumā no ēkas izglābti 17 cilvēki. Trīs izkāpuši pa logiem, izmantojot ugunsdzēsēju pasniegtās izbīdāmās kāpnes, septiņiem cilvēkiem pakaļ cēlās autokāpnes, bet vēl septiņi izvesti svaigā gaisā ar elpošanas maskām. Vairāki cilvēki stingrā ugunsdzēsēju uzraudzībā gan palikuši dzīvokļos.

“Mums istabā bija dūmi. Ja kaimiņiene nebūtu mani pamodinājusi, būtu nosmakusi. Sēdēju savā istabā pie loga, ugunsdzēsēji tepat bija,” stāsta nama iedzīvotāja Marija.

Mājinieki ir satriekti, ka policijai neizdodas dedzinātāju noķert. Solījumi strādāt dzirdēti gana daudz jau iepriekš.

“Tā nav pirmā reize. Šīs ir ceturtā! Mums te ir kaut kāds dedzinātājs,” atklāj Marija.

Daudzi Ēvalda Valtera ielas iedzīvotāji jau sākuši apsvērt dzīvesvietas maiņu. Neesot vairs izturama dzīve nepārtrauktā trauksmē. Gluži vienkārši ir bail. Raidījuma “Degpunktā” komanda aicina atsaukties aculieciniekus, kuriem kas zināms par notiekošo Dreiliņos ziņot policijai pa tālruni 110 vai personīgi vērsieties tuvākajā iecirknī.