Sadegušas automašīnas un vērtīga elektronika! Kauguros uzdarbojas garāžu dedzinātājs

Pievienot komentāru
Sadegušas automašīnas un vērtīga elektronika! Kauguros uzdarbojas garāžu dedzinātājs
DEGPUNKTĀ

Kauguros kāda garāžu kooperatīva telpu īpašnieki spiesti steidzamā kārtā atbrīvot garāžas no vērtīgām mantām, jo jebkurā brīdī īpašums var būt nodedzināts. No kāda piromāna rokām šomēnes jau cietušās vismaz 12 garāžas – sadegušas gan automašīnas, gan vērtīga elektrotehnika. Ugunsdzēsēji glābēji adresē paviesojušies arī pirmdien.

Ap plkst. 5.30 virs Kauguriem, no netālu esošā garāžu kooperatīva puses, pacēlās milzīgs dūmu mutulis. Apkārtējie, vērojot biedējošo ainu, vienlaikus sauca glābšanas dienestu.

Pēc brīža no pilsētas centra puses kooperatīva virzienā jau braukusi operatīvo dienestu kolonna. Kad ugunsdzēsēji iegriezuši teritorijā, liesmas jau plosīja vairākas garāžas, bet uguns strauji izplatījās pa pārējo auto novietņu jumta konstrukcijām. Glābēji ar postažu cīnījās vairākas stundas, un to pilnībā likvidēja tikai ap plkst. 9.30. Ugunsgrēks pilnībā iznīcinājis astoņas garāžās un tajās glabātās automašīnas, elektropreces un citas vērtīgas mantas.

“Tā ir dedzināšana, protams, dedzināšana. Es savu mašīnu garāžā neturēju, izmantoju kā noliktavu. Tur viss nodega. Dators bija, tālskatis, daudz kas,” stāsta garāža īpašnieks.

Nelaimes vietā raidījums “Degpunktā” satika vēl dažus cilvēkus, kas saimnieko šajās garāžās. Sarunā ar viņiem raidījums uzzināja, ka ugunsdzēsēji uz šo adresi šomēnes jau braukuši. Ugunsgrēks bija izcelies turpat netālu un izpostījis sešas garāžu telpas.

Vietējā iedzīvotāja Mārīte raidījumam “Degpunktā” atklāja, ka iepriekšējā un jaunā kooperatīva vadītāja starpā jau vairākus mēnešus ilgst patiess karš, kurā cieš nevainīgie telpu īrnieki un īpašnieki. Un varbūt arī dedzināšanas ir kā saistītas ar konfliktu.

Daudzi apkārtējie, kas jau zaudējuši garāžas, uzskata, ka teritorijas dalīšanas process ir ievilcies. Kamēr īpašuma dalīšanas process nav atrisināts, dedzinātāji staigā uz brīvām kājām, un jebkuram svešniekam ir brīva piekļuve teritorijā, līdz ar to terors noteikti turpināsies.