Sadegušais “Rīgas satiksmes” autobuss: izskan versija, ka ugunsnelaime izcēlusies īssavienojuma dēļ

4 komentāri

Piektdien Ķekavas novadā sadega “Rīgas satiksmes” autobuss. Par laimi, ugunsnelaime notika vēlā vakara stundā, kad transportlīdzeklis bija tukšs, tādēļ neviens cietis nav. Tiek pieļauts, ka ugunsnelaime izcēlusies īssavienojuma dēļ.

Ugunsgrēks pilnībā izpostījis “Rīgas satiksmes” 26. maršruta autobusu. Kā redzams, liesmas pilnībā iznīcinājušas autobusa salonu, taču par laimi, neviena pasažiera, nelaimes laikā, autobusā nebija.

Aculiecinieka uzņemtajā video redzams, ka Ķekavas novada Katlakalna ciemā, liesmas autobusu bija pārņēmušas, vēl pirms ugunsdzēsēju ierašanās. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, izsaukumu par degošu transportlīdzekli, saņēma īsi pirms plkst. 21.00 vakarā.

“Vakar plkst. 20.43 tika saņemts izsaukums Ķekavas novadā, kur dega satiksmes autobuss pilnā 50 kvadrātmetru platībā. Cietušo notikumā nav. Plkst. 22.59 ugunsgrēks tika likvidēts,” norāda Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Agrita Vītola.

“Rīgas satiksmē” stāsta, ka autobuss aizdedzies vien 200 metru no maršruta galapunkta. Vakara stundā, transportlīdzeklis bijis tukšs, tādēļ pasažieri cietuši nav. No nelaimes paglābies arī autobusa šoferis.

“Ap plkst. 20.30 vadītājs konstatēja autobusa aizdegšanās faktu, bet cietušo nav, jo pasažieru autobusā arī nebija, kā arī pašam vadītājam viss ir kārtībā. Un, tiklīdz šis fakts tika tika konstatēts, vadītājs pa informēja dispečeru un, attiecīgi, jau dispečers iesaistīja atbildīgos dienestus,” norāda “Rīgas satiksmes” Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Baiba Bartaševiča-Feldmane.

Uzņēmuma pārstāve skaidro, sadegušais autobuss ir vecā tipa. Ceļu satiksmes drošības direkcijas publiskā informācija liecina, autobuss ražots 2000. gadu sākumā un nobraucis jau ap vienu miljonu kilometru. Uzņēmumā gan uzsver – arī ilgstoši kalpojošs sabiedriskais transports, ir tehniskā kārtībā, jo tie regulāri kopts.

“Mēs, protams, ļoti rūpējamies par sabiedriskā transporta drošību. Tiek veiktas regulārās apkopes, kā arī ikdienas apskates. Un, protams, izpētīsim arī šo gadījumu un pastiprinātu uzmanību pievērsīsim arī citiem šī tipa transportlīdzekļiem,” norāda “Rīgas satiksmes” pārstāve. Patlaban viena no versijām ir, ka ugunsnelaime izcēlusies īssavienojuma dēļ.

Jāatgādina, ka tieši vecā tipa autobuss, taču cita modeļa, sadega arī 2019. gadā vasarā. Toreiz 13. maršruta transportlīdzekli liesmas pārņēma Babītē brīdī, kad tajā atradās arī pasažieri. Visi gan paspēja transportlīdzekli pamest, pirms liesmas autobusu bija pilnībā pārņēmušas.