”Sadega pilnīgi viss.” Rojas iedzīvotāja ugunsgrēkā pazaudē visu savu iedzīvi. Aicinām palīdzēt!

1 komentārs
”Sadega pilnīgi viss.” Rojas iedzīvotāja ugunsgrēkā pazaudē visu savu iedzīvi. Aicinām palīdzēt!

Ir grūti lūgt palīdzību, bet citas izejas nav, tā saka Rojas iedzīvotāja Mudīte, kuras mājās pirms dažām dienām izcēlies postošs ugunsgrēks. Sieviete ir nedaudz atguvusies no šoka, taču sarežģītākais – jaunas mājvietas meklēšana vai celtniecība – vēl tikai priekšā.

Vējā izkaisītas apdegušu grāmatu lapas, izkusušas bērnu mantas un gruvešu kaudze, tas ir viss, kas palicis pāri pēc ugunsgrēka privātmājā Rojā, Saules ielā. Bez pajumtes tagad palikusi mājas saimniece Mudīte ar vīru.

Pagaidu patvērums rasts pie bērniem, bet situācija kopumā šobrīd nerādās cerīga.

Mudīte bija nobažījusies, ka liesmas neiemetas arī kāda kaimiņa mājā, bet, par laimi, lai arī trūcis ūdens, glābēji tikuši galā.

Mājā nodzīvots ilgāk nekā piecpadsmit gadus. Tagad iznīcināts viss – sākot ar ģimenes vērtībām (fotogrāfijām, grāmatām) un beidzot ar nesen pirktu sadzīves tehniku.

Mudīte pateicas visiem, kas jau nākuši talkā. Pat vietējā kafejnīca apjukuma brīdī palīdzējusi ar siltām pusdienām. Sieviete novērtē arī daudzās darba rokas, kas līdzējušas un vēl līdzēs likvidēt krāsmatas, lai nebūtu tik sāpīgi skatīties uz sētu.

Mudīte saka, labi, ka palikuši nelielie iekrājumi, kas turēti bankas kontā, citādi tagad nebūtu naudas pat par ko paēst. Tuvākajā laikā sieviete plāno pamest bērnu ierādīto pajumti un īrēt dzīvokli, taču tas nav lēts prieks. Šobrīd par Mudītes likstu rūpes uzņēmusies biedrība ”Pēc ugunsgrēka” un ir atvērts labdarības tālrunis 90067088. Viens zvans jums izmaksās 1 eiro un 42 centus. Ja variet ziedot lielāku summu, tad zvaniet pa telefonu 90006860. Maksa par zvanu 4,27 eiro. Visi kopā mēs varam palīdzēt Mudītei nostāties atpakaļ uz kājām.