“Rīgas mežos” šovasar dzēsti 47 ugunsgrēki kopumā 35 hektāru platībā

0 Komentāru
“Rīgas mežos” šovasar dzēsti 47 ugunsgrēki kopumā 35 hektāru platībā
ZIEDONIS PUMPURS, F64

Pašvaldības uzņēmuma “Rīgas meži” apsaimniekotajās teritorijās šovasar dzēsti 47 ugunsgrēki, kuros kopumā izdeguši meži un jaunaudzes 35 hektāru platībā, aģentūru LETA informēja “Rīgas mežu” Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļas speciāliste Ieva Bērziņa.

Viņa norādīja, ka pērn visa gada laikā mežu ugunsgrēki “Rīgas mežu” teritorijā plosījās 65 reizes, iznīcinot nedaudz vairāk kā 19 hektāru.

“Lai arī kopumā šogad sekmīgi izdevies novērst degšanu, taču joprojām saglabājas paaugstināta ugunsbīstamība, iedzīvotāji aicināti izturēties atbildīgi,” pauda Bērziņa.

Savukārt “Rīgas mežu” valdes priekšsēdētāja Anita Skudra piebilda, ka šobrīd visbīstamākā situācija ir purvos. Tostarp uzņēmuma pārraudzībā ir vairāk nekā 3000 hektāru purvu teritoriju, kas šīs vasaras saulē un vējā ir pamatīgi izkaltēti.

“Pagaidām mums tos ir izdevies nosargāt, taču tagad ir aktīvais sēņu un ogu laiks,” teica Skudra, piebilstot, ka meža apmeklētāji ir aicināti teritorijās izturēties atbildīgi, jo purvu ugunsgrēki var gruzdēt līdz pat pirmajiem sniegiem un tos likvidēt ir visgrūtāk.

Vienlaikus uzņēmumā atklāja, ka “Rīgas mežos” šogad bīstamākais un postošākais bija Garkalnes meža ugunsgrēks, kura laikā izdega 21 hektārs meža. Pēc uzņēmuma speciālistu aplēsēm, materiālie zaudējumi varētu būt vairāki simti tūkstoši eiro, jo izdega ne tik vien mežs, bet arī 16 hektāri jaunaudzes.

Jau ziņots, ka 9. jūlijā izcēlās meža ugunsgrēks Garkalnē. Ugunsgrēks tika likvidēts 11. jūlija vakarpusē. Kopumā izdega vairāk nekā 21 hektārs teritorijas. Ugunsgrēka izcelšanās iemesls nav zināms.

Uzņēmums “Rīgas meži” reģistrēts 2008. gadā, un tās pamatkapitāls ir 114,818 miljoni eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Rīgas pilsētas pašvaldība.

0 Komentāru