Rīgā daudzstāvu ēkā aizdedzies dzīvoklis; bojā gājis viens, bet izglābti 18 cilvēki

Pievienot komentāru
Rīgā daudzstāvu ēkā aizdedzies dzīvoklis; bojā gājis viens, bet izglābti 18 cilvēki
Ilustratīvs foto/ Foto: LETA

Sestdien, 7. aprīlī, Rīgā daudzstāvu ēkas ugunsgrēkā bojā gājis viens, bet izglābti 18 cilvēki, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Agrita Vītola.

Viņa pastāstīja, ka izsaukums saņemts uz Līduma ielu plkst.17.40, jo piecstāvu dzīvojamajā mājā ar atklātu liesmu dedzis dzīvoklis 35 kvadrātmetru platībā.

Pirms ugunsdzēsēju ierašanās Valsts policijas darbinieki bija paspējuši evakuēt trīs cilvēkus, taču lielā piedūmojuma dēļ bija nepieciešama palīdzība arī citiem ēkas iedzīvotājiem, tādējādi kopumā ar pacēlāju un automātisko kāpņu palīdzību no ēkas tika izglābti 18 cilvēki. Tomēr pēc ugunsliesmu likvidēšanas dzīvoklī tika konstatēts, ka ugunsgrēks ir prasījis viena cilvēka dzīvību.

Tāpat ugunsgrēks bija izcēlies Rīgā, Stirnu ielā, kur arī kādā piecstāvu dzīvojamajā mājā bija aizdedzies dīvāns. No ēkas tika evakuēti trīs cilvēki, bet viens izglābts.

Kopumā aizvadītajā diennaktī dzēsti 75 ugunsgrēki, no tiem 47 bija pērnās zāles dedzināšanas gadījumi. Seši cilvēki cietuši, bet 19 izglābti.

VUGD veicis arī 23 glābšanas darbus un saņēmis 16 maldinošus izsaukumus.