Riepu angārs nodedzis līdz pamatiem; Andrejostā turpinās plašā ugunsgrēka seku likvidēšana

13 komentāri
Riepu angārs nodedzis līdz pamatiem; Andrejostā turpinās plašā ugunsgrēka seku likvidēšana
JĀNIS ZVĒRS, TV3 ZIŅAS

Nepilnu diennakti pēc plašā ugunsgrēka Andrejostā, kur dega riepu noliktava, joprojām turpinās seku likvidēšana.

Kā novēroja TV3 Ziņas, angārs ir nodedzis līdz pamatiem un svētdienas pēcpusdienā no gruvešiem joprojām ceļas dūmi. Notikuma vietā darbojas eskavators un ugunsdzēsēji, kas turpina laistīt gruvešu kaudzi ar ūdeni.

Ugunsgrēks tika likvidēts ap plkst. 5.40 no rīta un pagaidām vairāk oficiālas informācijas no ugunsdzēsējiem nav.

Jau vēstīts, ka Valsts policija nav konstatējusi ļaunprātīgu dedzināšanu riepu noliktavā Andrejsalā. Valsts policijas pārstāve Gita Gžibovska informēja, ka saistībā ar ugunsgrēku ir sākta resoriskā pārbaude, kuras ietvaros tiks skaidroti notikušā apstākļi.

Vienlaikus Gžibovska norādīja, ka Valsts policija nav konstatējusi ļaunprātīgas dedzināšanas pazīmes, un, iespējams, ka ugunsgrēks riepu noliktavā izcēlies, neuzmanīgi rīkojoties ar uguni.

LETA jau vēstīja, ka 28.decembra vakarā plkst.22.33 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma izsaukumu uz Andrejostas ielu, Rīgā, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju dega angārs ar riepām, aģentūru LETA informēja VUGD pārstāve Agrita Vītola.

Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg noliktavas tipa ķieģeļu ēka 750 kvadrātmetru platībā, bija izveidojies spēcīgs sadūmojums un pastāvēja uguns izplatīšanās draudi.

Šonakt plkst.1 ugunsgrēka izplatīšanās tika ierobežota. Notikuma vietā strādāja desmit specializētie ugunsdzēsības transportlīdzekļi un 41 ugunsdzēsējs glābējs.

Pirms VUGD ierašanās no notikuma vietas tika evakuēts viens cilvēks, kurš tika nodots mediķu aprūpē. Tāpat, veicot ugunsgrēka dzēšanas darbus, cieta viens ugunsdzēsējs, kurš arī tika nodots mediķu aprūpē. No blakus esošajām sabiedriskajām ēkām tika evakuēti 145 cilvēki.

Negadījuma vietā ieradās arī Valsts vides dienesta (VVD) vides inspektori. Pēc VVD rīcībā esošās informācijas, ugunsgrēks izcēlās SIA “Remik” riepu tirdzniecības noliktavā.

Uzņēmuma mājaslapā pieejamā informācija liecina, ka riepu noliktava atrodas Andrejostas ielā 16.

Saskaņā ar “firmas.lv” informāciju, “Remik”pērn strādāja ar 1,7 miljonu eiro apgrozījumu, kas bija par 33% mazāk nekā gadu pirms tam, bet uzņēmuma peļņa bija 13 955 eiro.