Rendas pagasta Ozolu purvā deg trīs kūdras kaudzes

0 Komentāru
Rendas pagasta Ozolu purvā deg trīs kūdras kaudzes
MĀRTIŅŠ ZILGALVIS, F64

Kuldīgas novada Rendas pagasta Ozolu purvā patlaban deg trīs kūdras kaudzes, aģentūru LETA informēja Valsts meža dienestā (VMD).

Dienestā skaidroja, ka pirmdien, 26. jūlijā, ugunsgrēks Ozolu purvā atsācies ar jaunu sparu un situāciju pasliktina vējš, kura iespaidā uguns virzās uz priekšu.

Tikmēr purva īpašnieki SIA “Baloži & Ko” aģentūrai LETA pauda, ka ugunsgrēks izcēlies, jo svētdien aizdegušās divas kūdras kaudzes.

Kompānijas pārstāvji norādīja, ka ugunsdzēsības darbos necieta neviena tehnikas vienība, kā arī neviens no cilvēkiem nav guvis nopietnas traumas. Svētdien uguns izplatība tika apslāpēta ap plkst.23.

Lai arī pašlaik nav zināms precīzs ugunsgrēka izcelšanās iemesls, kompānijā minēja, ka nelaimes iemesls varētu būt kūdras pašaizdegšanās, ko sekmējis karstais un sausais laiks.

Vienlaikus “Baloči & Ko” pārstāvji sacīja, ka uzņēmums ir nodrošinājies ar visiem nepieciešamiem līdzekļiem, lai atbilstu ugunsdrošības prasībām, bet pret dabas anomālijām un trešo personu neizdarību nav pasargāts neviens.

“Tādēļ cilvēkiem gribētu likt padomāt divreiz, pirms nometam plastmasas pudeli vai stikla lauskas, vai nenodzēstu izsmēķi, kā arī citas lietas, kas karstā laikā, tiešos saules staros var uzliesmot un radīt zaudējumus citiem, dabai vai arī paši sev,” uzsvēra kompānijā.

Jau ziņots, ka Kuldīgas novadā turpinās kūdras ugunsgrēka dzēšana, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Svētdien plkst. 15.54 VUGD saņēma izsaukumu uz Kuldīgas novada Rendas pagastu, kur dega kūdra. Dzēšanas darbos iesaistīta arī objekta traktortehnika un personāls, savukārt Valsts meža dienests dzēšanai iesaistīja arī Gaisa spēku helikopteru.

Ņemot vērā tumsas iestāšanos, īsi pirms pusnakts dzēšanas darbi tika pārtraukti. Situāciju uz vietas uzraudzīja VUGD amatpersonas, un šorīt dzēšanas darbi tika atsākti.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka SIA “Baloži & Ko” 2019. gadā strādāja ar 939 474 eiro apgrozījumu, kas ir par 9,3% vairāk nekā gadu iepriekš. Vienlaikus kompānijas peļņa bija 706 899 eiro, pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš.

Kompānija reģistrēta 1991.gadā, un tās pamatkapitāls ir 711 400 eiro. “Baloži & Ko” īpašnieki ir Vācijā reģistrētais “OvL Kunststofftechnik GmbH” (50%), SIA “COMPAQPEAT” (25%), kā arī Amerikas Savienoto Valstu pilsonis Heinrihs Martens (25%). Kompānijas patiesi labuma guvēji ir Martens un vācieši Johans Martens, Bernds-Hans Haskamps un Simons Tabelings.

0 Komentāru