“Reizēm šis tur staigā kails.” Rīgas centrā aizdegas māja; iedzīvotāji jau sen paredzējuši nelaimi

Pievienot komentāru
“Reizēm šis tur staigā kails.” Rīgas centrā aizdegas māja; iedzīvotāji jau sen paredzējuši nelaimi

Klaidoņiem okupētajā teritorijā Rīgā, Zvaigžņu ielas pirmā un trešā nama iekšpagalmā, kur atrodas kāda pamesta apsardzes būda, jau gadiem ilgi notikušas nekārtības un nepārtraukta dzeršana. Apkārtēji par nelūgtajiem ciemiņiem vairākkārt sūdzējušies policijā un pašvaldībā, taču nekāda reakcija no atbildīgajiem dienestiem tā arī nav sekojusi.

Šķietami, ka trešdienas pievakarē problēma atrisinājusies pati no sevis, jo kāds bezpajumtnieks graustā iekurinājis ugunskuru un nejauši vai tīšām aizdedzinājis pamesto celtni.

“Tur, es dzirdēju alkoholiķu sarunu, dzīvo kāds Saša, kas tur strādā par apsargu. Viņš nav jauns, reizēm šeit staigā kails,” stāsta vietējā iedzīvotāja. “Man tas viss nepatīk, jo viņiem tur vienmēr notiek tādas kā pulcēšanās, visi dažādos vecumos. Pēdējo reizi kaut kāda sieviete svaidīja kaut kādas pudeles. Viņi te regulāri vārtās. Mēs šovasar pat runājām, ka agri vai vēlu kam tādam bija jānotiek. Viņi tur kaut kā sildās, un kaut kas tur darās, pilnīga patvaļa. Kaut ko arī pagalmā dedzina un arī tajā pamestajā mājā.”

Apsargu būda ar atklātu liesmu degusi aptuveni 30 kvadrātmetru platībā. Glābēji, likvidējot ugunsgrēku, parūpējušies arī par to, lai liesmas nepārmestos uz blakus esošajām ēkām. Postažas dēļ uz ilgāku laiku Zvaigžņu ielas sākumā bija pilnīgi ierobežota automašīnu satiksme. Notikuma vietā strādājusi arī Valsts policija.

Pēc aculiecinieku vārdiem, likumsargi aizturējuši kādu no klaidoņu kompānijas un aizveduši uz iecirkni.

“Vienkārši šeit ir tiešām ”tādu” cilvēku perēklis. Es šeit netālu dzīvoju, viņi visu laiku miskastēs rokas, es, protams, visu saprotu, man arī viņu žēl, bet – viņi taču pārējiem traucē.”

No klaidoņu rīcības cietusi ne tikai koka ēka, bet arī kāda vietējā iedzīvotāja blakus novietotā automašīna. No karstuma spēkratam sakususi teju visa aizmugure – bagāžnieka pārsegs un lukturi.

Policijā sākta izmeklēšana, un neoficiāla informācija liecina, ka likumsargiem ir viens aizdomās turamais.