Purva ugunsgrēkā Olainē apdegumus gūst meža apmetnē dzīvojoša sieviete

Pievienot komentāru

Kāds pensionēts pāris jau desmit gadus dzīvo pašu izveidotā apmetnē meža vidū, aiz kūdra purva Olaines pusē. Abi ikdienu brīvā dabā līdz šim aizvadījuši mierīga, taču vakar izcēlās ugunsgrēks, kurā smagi cieta sieviete.

Vienpadsmit ugunsdzēsēji, Pašvaldības policija un Valsts meža dienests trešdien ap vienpadsmitiem steidzās uz degošu kūdras purvu Olainē. Piekļuve vietai bija ļoti sarežģīta un glābēji ar automašīnu tālāk netika, tāpēc nācās smago tehniku stiept ar rokām.

“Notikuma vietā dega kūdra 1100 kvadrātmetru platībā. Grūti pieejams apvidus, kur attiecīgi ir grūti piegādāt aprīkojumu,” stāsta VUGD pārstāve Agrita Vītola.

Aptuveni stundu pēc dzēšanas darbu uzsākšanas no meža iznāca kāda pensijas vecuma sieviete un devās pie glābējiem. Viņa sūdzējās par sāpīgiem ievainojumiem. Izrādās, kundze dzīvo te pat mežā, koka būdā.

“Notikuma vietā mēs sastapām sievieti, kura bija nopietni cietusi, bija guvusi gan rokas, gan abu kāju apdegumus. Slimnīcā mēs viņu nogādājām stabilā stāvoklī pie samaņas,” stāsta NMPD pārstāve Arita Freimane.

Cietusī sieviete dzīvo kopā ar aptuveni septiņdesmit gadus vecu vīrieti. Viņš ugunsgrēkā necieta. Apkārtējiem neviļus radušās aizdomas, ka ugunsgrēku izraisīja tieši mežā dzīvojošais pāris, kas ierīkojuši plašu apmetnes vietu. Starp kokiem izveidotas dažādas nojumes, ugunskuru vietas un izgāztuves, pilnas ar alkohola pudelēm. Otrdien raidījums “Degpunktā” teltī sastop arī slimnīcā gulošās sievietes dzīvesbiedru. Kūdras purva apsaimniekotājs centās viņu pamodināt, taču, nesekmīgi. Alkohols bija ņēmis virsroku.

Vakar policija vīrieti nogādāja patversmē, bet, viņš to, acīmredzot, ātri vien pameta. ”Degpunktā” par viņa tagadējo atrašanās vietu ziņoja pašvaldības policijai, kas uzreiz informēja sociālos dienestus.