Postošs ugunsgrēks Maskavas forštatē laupa ģimenes mīluļu dzīvības

Pievienot komentāru
Postošs ugunsgrēks Maskavas forštatē laupa ģimenes mīluļu dzīvības
DEGPUNKTĀ

Dienas vidū Maskavas forštatē daudzstāvu mājā ar atklātu liesmu aizdegās dzīvoklis. Divu bērnu ģimenes prombūtnes laikā nodega mājvieta un gāja bojā mājas mīluļi.

Bija pusdienlaiks, kad Maskavas ielas 71. namā trešajā un ceturtajā stāvā mītošie savos dzīvokļos sajuta īpatnēju un kodīgu dūmu smaku. Mājinieki uzreiz atskārta, ka briest nepatikšanas, un priekšnojautu apstiprināja neskaitāmas operatīvo dienestu sirēnas, kas tuvojoties mājai ar katru sekundi bija dzirdamas arvien skaļāk un skaļāk.

“Es aizskrēju pie sievas, lai pajautātu kas notika, no kurienes ir tā smaka? Vienlaikus mēs dzirdējām ātras palīdzības un ugunsdzēsēju sirēnas. Piegājām pie balkona un ieraudzījām, ka viņi piestāja pie mūsu mājas, pieslēdza šļūtenes. Mēs jau saprātam, ka dega dzīvoklis trešajā stāvā, no turienes nāca pamatīgi dūmu mutuļi. Mēs pat īsti nesapratām, vai mums logus vērt vaļā vai taisīt ciet, jo dūmi nāca tieši mūsu logos. Domājām, ka labāk būtu iziet ārā uz ielas, taču atvērām durvis un tur attapāmies pret dūmu stabu, kas ielidoja mūsu dzīvoklī,” stāsta Igors, kurš dzīvo nama ceturtajā stāvā.

Igors nolēma neriskēt nedz ar savu, nedz ar bērna un sievas dzīvībām, nekavējoties aizvēra durvis un steidzās pie balkona, lai sekotu līdzi notikumu gaitai. Ilgi nebija jāgaida, jo pēc dažām minūtēm durvīs kāds pieklauvēja.

“Puiši no Valsts ugunsdzēsības dienesta klauvēja visās durvis, pie mums arī. Ieskrēja, teica, lai visi skrien uz ielas. Bērnam un sievai ugunsdzēsēji piedāvāja uzvilkt masku, man arī piedāvāja, bet es atteicos. Mūs izveda ārā, es pa ceļam vēl izmežģīju kāju. Ugunsdzēsējs mums palīdzēja. Ja vērtētu viņu darbu, tad es novērtētu uz 10,” saka Igors.

Kamēr viena ekipāža glāba nama iedzīvotājus, tikmēr cita strādāja pie ugunsgrēka dzēšanas. Postažas perēklis atradās nama trešajā stāvā, kāda dzīvokli dega viena no istabām. Telpās saimniekoja divu bērnu ģimene, taču nelaimes izcelšanās brīdī neviena mājās nebija. Diemžēl šis atgadījums prasīja arī upurus, nosmokot gājuši bojā mājas mīluļi – divi kaķi. Materiālais zaudējums arī ir ievērojams, izdega liela daļa no dzīvokļa, applūdināti kaimiņi. Savus darbus glābēji pabeidza ap plkst.16.00.

Plašāk skatieties “Degpunktā” sižetā!