Postošs ugunsgrēks Lēdmanes pagastā: “Trušu karalistes” saimniecībā sadeguši ap 200 truši un 23 cūkas

6 komentāri
Postošs ugunsgrēks Lēdmanes pagastā: “Trušu karalistes” saimniecībā sadeguši ap 200 truši un 23 cūkas
VUGD

Ogres novada Lēdmanes pagastā sestdienas rītā ugunsgrēkā sadeguši ap 200 truši un 23 cūkas, informēja ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Agrita Vītola.

Kā noskaidro aģentūra LETA, postošais ugunsgrēks izcēlies pazīstamajā saimniecībā “Trušu karaliste”.

Sestdienas rītā ap plkst.9.30 VUGD saņēma izsaukumu uz Ogres novada Lēdmanes pagastu, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju dega šķūnis.

Kā stāstīja Vītola, ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji konstatēja, ka deg kūts ar mājlopiem un vēl divas saimniecības ēkas kopumā 450 kvadrātmetru platībā, kā arī vieglā automašīna un traktora piekabe.

Ugunsgrēkā gāja bojā ap 200 trušu un 23 cūkas. Plkst.11 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika lokalizēts, bet vēl turpinās tā dzēšana.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja evaņģēlisko kristiešu draudzes “Zilais krusts” saimniecības pārstāve Maija Smane, ugunsgrēks izcēlies saimniecības kūtī un nojumē, kur atradušās cūkas un trušu mammas ar mazuļiem. “Diemžēl, lielā karstuma un sausuma dēļ ugunsnelaime izcēlās un izplatījās ļoti strauji un viss nodega stundas laikā,” sacīja Smane. Viņa pieļāva, ka ugunsnelaime izcēlusies elektroinstalācijas bojājuma dēļ.

Ekskursijas “Trušu karalistē” būs pieejamas arī turpmāk, jo “Mini zoo” un pastaigu taka ugunsnelaimē nav cietusi, piebilda Smane.

6 komentāri