Postošs ugunsgrēks laupa vairākiem cilvēkiem mājas

Pievienot komentāru

Vairākiem Ezera ielas iedzīvotājiem Rīgā šobrīd vairs nav, kur apmesties. Ugunsgrēks, kas izcēlās ap vieniem dienā, laupīja mājvietu kādam pārim un kaimiņiem, kuru dzīvokļi tika pamatīgi salieti ar ūdeni. Kāds invalīds tika izglābts, taču tagad atrodas slimnīcā.

Dienas vidū Mīlgrāvja Ezera ielā aizdegās koka ēkas otrā stāva dzīvoklis. Tas bija stāvgrūdām piekrauts ar sadzīves mantām, kas palīdzēja liesmām ātrāk izplatīties. Kaimiņš Vasīlijs stāsta, ka jau sen uztraucies par ēkas ugunsdrošību.

“Dvēsele teica, ka nevajag šeit dzīvot. Iegādājos dzīvokli, bet bija tāda sajūta, ka kaut kas šeit nav kārtībā. Situācija nav laba. Viņi tur ir narkomāni, vairāk neko es nezinu. Te ir pamatīgs bardaks. Es pārvācos uz šejieni dzīvot. Es dvēselē jutu, ka nevajag pat skapī iekārt drēbes, jo bija sajūta, ka ātrāk vajag pārdot dzīvokli un doties kur citur. Nepatīk man šeit,” stāsta Vasīlijs.

Pirms ugunsdzēsēju ierašanās, pašu spēkiem no mājas evakuējās astoņi cilvēki. Divi ēkas iedzīvotāji nevarēja tik līdz izejai. Kad ieradās brigādes, prioritāte bija izglābt tos, kam draud briesmas.

Viens no vīriešiem bija pamatīgi saelpojies indīgos dūmus un tika nogādāts slimnīcā. Mājas iedzīvotājs Andrejs pieļauj iespēju, ka ugunsgrēks radies dzīvokļa saimnieku neuzmanības dēļ.

“Varbūt, ka kāds izmeta nenodzēstu cigareti. Kāpņu telpā ļoti nelāgi oda,” saka Andrejs.

Ugunsdzēsēji savukārt izsaka versiju, ka, visticamāk, nelaime izcēlās elektrības īssavienojuma dēļ.

Dzīvoklī nebija uzstādīts dūmu detektors, kas par draudiem paziņotu ātrāk.