Postošs ugunsgrēks Dobelē – ģimene izglābjas no liesmām, taču viņu mājoklis ir pamatīgi apskādēts

1 komentārs
Postošs ugunsgrēks Dobelē – ģimene izglābjas no liesmām, taču viņu mājoklis ir pamatīgi apskādēts

Dobelē kādai ģimenei šī nedēļas nogale izvērtās pārdzīvojumiem pilna. Pagaidām nenoskaidrota iemesla dēļ aizdegās divstāvu privātmājas jumts, kas dega 200 kvadrātmetru platībā. Ēkā tikmēr atradās mamma, tētis un 12 gadus vecais dēls. Par laimi, ģimene ugunsgrēkā palika neskarta, taču viņu mājvieta piedzīvoja lielu postažu.

Svētdien kāda Dobelē dzīvojoša ģimene ap pusdienas laiku atpūtās savas privātmājas viesistabā un pat nenojauta, kas notiek stāvu augstāk. Ēkas jumtu bija pārņēmis postošs ugunsgrēks, un pirmais apdraudējumu pamanīja ģimenes galva – tētis. Viņš centās kaut nedaudz liesmas ierobežot, taču velti.

Arī blakus māju iedzīvotāji cēla trauksmi, un daudzi no viņiem izsauca ugunsdzēsējus. Kaimiņiene atklāj, ka liesmas izplatījušās aizdomīgi strauji, vien pāris mirkļos.

Par laimi, visi ģimenes locekļi, tostarp arī mazais Jorkšīras terjers, paspēja evakuēties un neviens no viņiem ugunsgrēkā necieta. Aculiecinieki gan stāsta, ka glābējiem dzēšanas darbu laikā esot radušās problēmas ar ūdens ieguvi.

Ēkas saimnieks atklāj, ka viņam nav ne jausmas, kā izcēlusies nelaime. Apsverot visas iespējamās teorijas, vīrietim atliek vien spriest, ka ugunsgrēka cēlonis tik drīz netiks noskaidrots.

Tā kā ēka bija aprīkota ar saules baterijām, vietējie pieļauj iespēju, ka tajās radies elektrības īssavienojums, taču ēkas īpašnieks to kategoriski noliedz, argumentējot, ka tas tehniski nemaz nav iespējams.