Postošais ugunsgrēks Lēdmanes pagastā: simtiem dzīvnieku nāvi izraisījusī ugunsnelaime radusies īssavienojuma dēļ

10 komentāri

Kristiešu draudze “Zilais krusts” nedēļas nogalē piedzīvoja smagu zaudējumu – pašizveidotā zoodārza teritorijā sadega simtiem dzīvnieku, pārsvarā truši un cūkas, vēsta “Degpunktā”.

Saimniecība “Trušu karaliste” Lēdmanes apkaimē pieder “Zilajam krustam”, kas ir reliģiska organizācija. Aivars šeit izgāja rehabilitāciju un izārstējās no alkoholisma. Pirms trim gadiem draudze Aivaram piedāvāja “Karalistē” palikt pavisam, lai rūpētos par mājdzīvniekiem. Vīrietis iemitinājās nelielā mājiņā pie kūtīm. Sestdiena iesākās kā jau parasti – Aivars stāsta, ka ap deviņiem rītā pabaroja cūkas un brauca tālāk pie zirgiem.

Lasi vēl: Postošs ugunsgrēks Lēdmanes pagastā: ”Trušu karalistes” saimniecībā sadeguši ap 200 truši un 23 cūkas

“Pirmā doma bija aizvest ponijus un pļaut zāli. Tad es aizbraucu tur augšā laukumā, paskatos un redzu dūmus. Uzreiz galvā iešāvās doma, vai tik man tur kaut kas nedeg. Atbraucu, viss jau bija vienās liesmās,” stāsts Aivars, kurš zaudējis dzīvesvietu.

Neko vairs nevarēja glābt – ne Aivara māju, ne simtiem dzīvnieku, kas atradās koka būvēs. Liesmās gāja bojā vairāk nekā divsimt trušu, padsmit kaķu, divdesmit trīs cūkas un pūce. Aivaram ir grūti pieņemt emocionālo zaudējumu.

Mini zoodārza vadītāja Olita stāsta, ka kaut kas nogāja greizi ar elektrību. Kādā no kūtīm notika īssavienojums vados. Ugunsdzēsēji strādājuši godam, bet par ugunsgrēku ziņots pārāk vēlu. Cerība jau bija zudusi, kad piebrauca pirmās ekipāžas.

Olita, kas uzrauga “Trušu karalisti”, stāsta, ka sadega gan vistas, gan kaķi, neko palīdzēt nevarēja. Tas bijis šausmīgi, neesot izstāstāms un grūti esot par to runāt. Taču draudze nedomā padoties, bet gan visu iztīrīt, strādāt un atjaunot.

Kopējais zaudējumu apmērs vēl nav aplēsts, taču saimniecībā joprojām uzturas ļoti daudz dzīvnieku, tostarp kamielis, ēzeļi, alpakas, stirnas un baloži. Ja kādam no “Degpunktā” ir iespēja tiem uzdāvināt pārtikas krājumus, piemēram, svaigus kartupeļus vai putraimus, var zvanīt saimniecei pa tālruni: 26068336. Tikmēr, lai palīdzētu atjaunot sadegušās kūtis, var sūtīt ziedojumus uz bankas kontu – AS “Swedbank” – LV10HABA000140J032334, norādot maksājuma mērķi.

10 komentāri