Pirmajās Lieldienās Latvijā dzēsti 12 meža ugunsgrēki

1 komentārs
Pirmajās Lieldienās Latvijā dzēsti 12 meža ugunsgrēki
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Svētdien, Pirmajās Lieldienās, Latvijā dzēsti vismaz 12 meža ugunsgrēki, aģentūru LETA informēja Valsts meža dienestā (VMD).

Kopējā šajos ugunsgrēkos izpostītā meža platība ir 3,59 hektāri.

19.aprīlī Latvijas mežos sākās ugunsnedrošais laikposms, kas parasti ilgst līdz rudenim.

Ministru kabineta izdotie Ugunsdrošības noteikumi paredz, ka meža ugunsnedrošo laikposmu visā Latvijas teritorijā nosaka un izsludina VMD. Pašvaldības pēc saskaņošanas ar VMD attiecīgajā administratīvajā teritorijā var noteikt un izsludināt citu meža ugunsnedrošo laikposmu.

Meža ugunsnedrošajā laikposmā aizliegts kurināt ugunskurus mežā un purvos, izņemot īpaši ierīkotas vietas, kas nepieļauj uguns izplatīšanos ārpus šīs vietas. Arī šādās vietās aizliegts atstāt ugunskurus bez uzraudzības – ugunskura vieta jāatstāj, kad uguns nodzēsta un gruzdēšana pilnīgi beigusies. Tāpat meža ugunsnedrošajā laikposmā aizliegts nomest mežā, purvos vai uz tos šķērsojošiem ceļiem degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus un citus priekšmetus, veikt mežā un purvos spridzināšanas darbus un organizēt šaušanas nodarbības, izņemot atbilstoši ierīkotas vietas.

Meža ugunsnedrošajā laikposmā aizliegts medībās un šaušanas nodarbībās mežā un purvos lietot trasējošas lodes, deglodes un prapjus no viegli uzliesmojoša un gruzdēt spējīga materiāla, braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem pa mežu un purviem ārpus ceļiem, izņemot gadījumus, ja tas nepieciešams ugunsgrēka dzēšanai, palīdzības sniegšanai nelaimes gadījumos un meža apsaimniekošanai. Tāpat meža ugunsnedrošajā laikposmā aizliegts ekspluatēt mežā, purvos vai uz tos šķērsojošiem ceļiem transportlīdzekļus un citus mehānismus ar bojātu iekšdedzes dzinēja gāzu izplūdes sistēmu, kā arī bez saskaņošanas ar VMD mežniecību veikt jebkuru dedzināšanu, kas, radot dūmus, var maldināt uguns novērošanas darba veicējus.

Par ugunsdrošības noteikumu neievērošanu var piemērot gan administratīvo atbildību, gan arī kriminālatbildību. Fiziskas personas var sodīt ar naudas sodu no 30 līdz 350 eiro, bet juridiskās personas – ar naudas sodu no 70 līdz 700 eiro. Kriminālatbildība iestājas par tīšu un ļaunprātīgu meža dedzināšanu.

Kā liecina VMD dati, pērn Latvijā tika dzēsti 972 meža ugunsgrēki 2864 hektāru platībā. Vairumā jeb 76% gadījumu meža ugunsgrēku izcelšanās iemesls bija neuzmanīga rīcība ar uguni, bet 12% gadījumu tā bija ļaunprātīga dedzināšana.

TOP komentāri

  • janis
    0 0 0

    janis

    Šie visi ugunsgrēki ir Latvijas neatņemama sastāvdaļa,ko radījusi pati Latvijas valdība.Nesakoptie lauki,nepļautā zāle un gar nekoptajām pļavām saaugušie krūmi.Meliorācija kā tāda jau nepastāv 30 gadus,kad gar mežmalām rakti un kopti tika grāvji.Mans Tēvs bija Mežtehniķis un es labi atceros kā tika veiksmīgi risināta šī problēma ar ugunsdrošību smirdīgajos PSRS laikos.Ugunsgrēkus mežos bija grūti izraisīt,jo nebija vienkārši šīs nesakoptās vides.Sauso zālīti dezināja visi,bet tā bija pāris cm. augstumā un mežam klāt uguns nemaz netika.Tagad Latvija deg ar katru gadu varenāk.Sauciet akal Baltkrievu helikopterus talkā,jo mums kā tehnikas tam nav tā arī nebūs Armija nodarbojas ar Ādažu spridzināšanu un dedzināšanu.Jālūdz būs Krievijai palīdzību un viņi neatteiks,jo mēs taču esam šiem aiz sēats.Ja kaimiņš sevi svilina,tas arī otram kaimiņam traucē dzīvot.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl