Piedzērušies kājāmgājēji, lai pievērstu uzmanību un “nostopētu” auto, aizdedzina kūlu

1 komentārs

Neparastu izsaukumu šonedēļ saņēmuši Reģionālās pašvaldības policisti. Divi kājāmgājēji, “st0pējot” automašīnas, centušies pievērst sev uzmanību, izraisot vairākus ugunsgrēkus.

Pievakarē Reģionālās pašvaldības policijas dežūrdaļā atskanējis kāda autobraucēja zvans. Viņš lūdzis likumsargu palīdzību, jo Iecavas apkaimē uz kāda ceļa sastapies ar savādiem ļautiņiem, kuri bez maz vai metušies zem garāmbraucošo auto riteņiem. Lai pārbaudītu šo informāciju, uz notikuma vietu nosūtīta tuvākā policijas ekipāža.

“Kolēģi aizbrauca uz notikuma vietu. Tuvojoties tai, ievēroja, ka ceļa labajā pusē deg kūla, blakus ir jaunaudze,” stāsta Reģionālās pašvaldības policijas Iecavas nodaļas priekšnieks Gundars Dzenis.

Tā kā tobrīd uguns vēl nebija paspējusi ieskrieties, likumsargi nekavējoties apturējuši auto un ar to, kas gadījies pa rokai, ātri un veiksmīgi apslāpējuši liesmas. Tomēr, atgriežoties pie auto, inspektorus sagaidījis nepatīkams pārsteigums – nedaudz tālāk jau atkal nelielā platībā dega pērnā zāle. Šoreiz gan turpat sastapti arī divi vīrieši.

Lai arī sākumā abi sastaptie liegušies, ka būtu ko dedzinājuši, pēc īsas sarunas ar policistiem vīrietis tomēr nolēmis atzīties. “Mēs gaidījām mašīnu, nevarējam atbraukt. Tāpēc es biju piededzinājis zāli. Es gribēju piesaistīt cilvēkus. Jā, tā ir mana kļūda. Lūdzu piedošanu, tā ir mana vaina, vairāk es to nedarīšu,” likumsargiem atzinies viens no vaininiekiem.

“Viņi to darījuši, lai piesaistītu autovadītāju uzmanību, jo esot bijis grūti iet, esot vēlējušies tikt līdz Baldonei. Cilvēku neapdomīga rīcība varēja novest līdz tam, ka varēja izdegt jaunaudzes daudzu hektāru platībā,” akcentē Reģionālās pašvaldības policijas Iecavas nodaļas priekšnieks Gundars Dzenis.

Protams, šāda rīcība nepaliks bez sekām, jo pērnās zāles dedzinātājam noformēts pārkāpuma protokols, un sods par šādu rīcību ir no divsimt astoņdesmit līdz pat septiņsimt eiro.