Pie vainas bojāta krāsns? Izskan versija par traģisko ugunsgrēku Jelgavas pusē, kurā bojā gāja trīs cilvēki

0 Komentāru
Pie vainas bojāta krāsns? Izskan versija par traģisko ugunsgrēku Jelgavas pusē, kurā bojā gāja trīs cilvēki
EKRĀNUZŅĒMUMS

Ceturtdienas rītā Jelgavas novadā, netālu no Lielplatones, aizdegusies privātmāja. Ugunsgrēks nopostīja lielu daļu ēkas un laupīja trīs cilvēku un viņu mājdzīvnieku dzīvības. Iespējams, saimniekiem kas nelāgs noticis krāsns kurināšanas laikā, un tā radīja uzliesmojumu.

Degušajai ēkai tuvākajā apkaimē ir vismaz pieci īpašumi, taču pirmais, kas glābējiem paziņojis par ugunsnelaimi, bijis kāds garāmbraucējs, kurš mērojis ceļu pa Jelgavas šoseju.

Cilvēku uzmanību pievērsuši lielie dūmu mutuļi, un drīzumā sekojis zvans 112. Trauksme sacelta ap plkst. 8.30 no rīta. Pirmā ugunsdzēsēju ekipāžā, kurai bija jāatbrauc un jānovērtē situācija, traucās no Elejas posteņa. Jau no liela attālumā kļuvis skaidrs, ka būs jāsauc papildspēki no Jelgavas un Bauskas daļām. Degusi privātmāja ar mansardu.

Lai pārbaudītu ēku, glābēji sagatavojuši nepieciešamo ekipējumu darbiem piedūmotajās telpās un devušies iekšā. Paralēli dzēšot liesmas un pārmeklējot māju, vienā no istabām vīri uzgāja trīs stipri apdegušu cilvēku mirstīgās atliekas, kā arī bojāgājušus mājdzīvniekus.

Cīņu ar liesmām paildzinājis arī ūdens trūkums. Tuvākā vieta, kur glābēji varējuši pieslēgties pie hidranta, bijusi Elejas pusē, proti, dažu kilometru attālumā. Lai nodrošinātu regulāru ūdens pievešanu, piesaistītas vēl papildu autocisternas.

Traģiskā ugunsgrēka seku likvidēšana ilgusi līdz pat plkst. 13.30 dienā, bet Valsts policijas izmeklētāji notikuma vietā aizkavējušies vēl ilgāk. Šobrīd komentārus par notikušo likumsargi nesniedz. Zināms, ka kriminālprocesa ietvaros ir nozīmētas ekspertīzes un bojāgājušo cilvēku identitātes jau ir noskaidrotas. Liesmās dzīvības zaudējuši 72 un 48 gadus veci vīrieši un 43 gadus veca sieviete. Iespējamais nelaimes iemesls saistīts ar bojātu krāsni vai tās ekspluatācijas pārkāpumiem.

0 Komentāru

Aktuālie Degpunktā sižeti

Purvciemā nežēlīgā uzbrukumā cietuši divi cilvēki

Kaimiņi: Ugunsgrēka daudzstāvu mājā Vecmīlgrāvī cēlonis varētu būt bijusi neuzmanīga rīcība ar uguni

Aktivizējas degvielas zagļi no nepieskatītas smagās tehnikas

Salaspilī satiksmes negadījumā auto apmet kūleni

Siguldā lupatu pārpildītā dzīvoklī izdeg vannasistaba

Vimbukrogā "Porsche" automašīnas vadītājs izbraukā puķu dobi

Ikšķilē kāds vīrietis alkohola reibumā gandrīz salauž policijas alkometru

Elejā pensionāre iespējams tīši izraisījusi dzīvoklī ugunsgrēku

Valmierā divi Rumānijas valstspiederīgie centušies apzagt LMT veikalu

Vīrietis Rīgā "izdaiļo" tuneļa sienu ar grafiti un iemet skrejriteni Daugavā

Rīgā policijas suns pie autovadītāja atrod narkotikas

Ugunsgrēks iznīcina ģimenes māju Daugavpilī