Pie Ķīšezera Jaunciema pusē deg kūla un meža zemsedze

0 Komentāru
Pie Ķīšezera Jaunciema pusē deg kūla un meža zemsedze
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Pirmdienas pēcpusdienā Rīgā, Jaunciema gatvē, pie Ķīšezera, aizdegusies kūla un meža zemsedze, apstiprina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Kā vēstīja aculiecinieki, virs notikuma vietas uz brīdi bija redzami biezi, melni dūmi.

Kā pastāstīja VUGD preses pārstāve Inta Palkavniece, izsaukumu uz notikuma vietu VUGD saņēma plkst. 14.45 VUGD.

Ierodoties pie Ķīšezera, ugunsdzēsēji konstatēja, ka deg kūla un meža zemsedze.

Patlaban tiek veikti ugunsgrēka dzēšanas darbi un aplēsta degošā platība.

Šogad Latvijā reģistrēti vairāk nekā 2100 kūlas ugunsgrēki. Kopš gada sākuma dzēsto kūlas ugunsgrēku skaits jau ir lielāks nekā pērn visa gada garumā, kad Latvijā tika reģistrēti 2088 sausās zāles degšanas gadījumi. Savukārt 2017. gadā kūla Latvijā dega 2253 reizes.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs pirmdien visā valsts teritorijā izplatījis dzeltenās krāsas brīdinājumu par augstu ugunsbīstamību mežos. Brīdinājums spēkā arī Rīgas un galvaspilsētas apkārtnes mežos.

Lietus, kas varētu mazināt sausumu un ugunsbīstamību, Latvijā iespējams, sākot ar piektdienu, 26. aprīli.

Tikmēr VUGD atgādina, ka ikvienas personas pienākums ir nepieļaut ugunsgrēka izcelšanos vai darbības, kas var novest pie ugunsgrēka. VUGD aicina iedzīvotājus sakopt sev piederošās teritorijas bez kūlas dedzināšanas un gadījumos, ja ir izcēlies kūlas ugunsgrēks, nekavējoties zvanīt VUGD pa tālruni 112.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa (LAPK) 179.panta 4.daļu par kūlas dedzināšanu piemēro naudas sodu fiziskajām personām no 280 līdz 700 eiro apmērā. Savukārt atbilstoši LAPK 51.panta 2.daļai par zemes apsaimniekošanas pasākumu neizpildīšanu un zāles nepļaušanu, lai novērstu kūlas veidošanos, uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 140 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām – no 700 līdz 2900 eiro.

Vienlaicīgi VUGD informē, ka atbilstoši ugunsdrošības noteikumiem zemes īpašniekiem jāveic nepieciešamie pasākumi, lai objekta teritorijā nenotiktu kūlas dedzināšana. Par šīs prasības pārkāpšanu VUGD atbilstoši LAPK 179.panta 1.daļai piemēro naudas sodu fiziskajām personām no 30 līdz 280 eiro apmērā, bet juridiskajām personām – no 280 līdz 1400 eiro.

0 Komentāru