Pensionāri dzīvoklī skatās pat četrus televizorus vienlaicīgi; viena no ierīcēm uzsprāgst

0 Komentāru

14. novembrī, dienas vidū, kāds pensionāru pāris Rīgā glābās no ugunsgrēka, kas izcēlās uzreiz pēc sprādziena elektroierīcē. Cilvēki paši izkļuva no piedūmotās istabas un šobrīd ārstējas slimnīcā. Ugunsdzēsēji norāda, ka situācija varēja neizvērsties tik smaga, ja vien dzīvoklī būtu uzstādīts dūmu detektors, vēsta TV3 raidījums “Degpunktā”.

Kāds pensionāru pāris, kas dzīvo piektajā stāvā mājā Tallinas ielā, ik dienu lieto vairākus televizorus vienlaikus. Arkādijs stāsta, ka kaimiņi negrib palaist garām nevienu no sev tīkamajām pārraidēm.

“Viņiem bija ieslēgti trīs vai četri televizori dzīvoklī, katrā gāja sava programma. Kaimiņam ir ļoti slikts veselības stāvoklis, pēc insulta viņam bija slikti,” stāsta kaimiņš Arkādijs.

Plkst. 13.40 glābšanas dienests saņēma zvanu. Arkādijs dispečeram pa telefonu stāstīja, ka kaimiņu dzīvokli pārņēmušas liesmas. Izrādās, cilvēkus pievīla viena no elektroierīcēm.

“Es tajā brīdī biju aizmidzis. Mums sāka darboties signalizācija. Dūmu detektors, jā. Mums tas vienmēr te ir uzstādīts. Tas nostrādāja, es izskrēju ārā un ieraudzīju briesmīgus dūmus. Durvis jau bija atvērtas. Vecs televizors aizdegās, kaimiņi pastāstīja. Uzsprāga, tas vecais televizors. Runā, ka bija atklātas liesmas,” stāsta kaimiņš.

Pensionāriem izdevās evakuēties, bet tomēr, viņi saindējās ar dūmiem un šobrīd atrodas medicīnas iestādē. Brigāde ātri novērsa apdraudējumu un ar nopietniem sarežģījumiem nesaskārās.

Viena no zemāko stāvu kaimiņienēm stāsta, ka ugunsgrēks pasliktinājis jau tā trauslo ēkas stāvokli. Vēsturiskajai mājai arī iepriekš bija nepieciešams remonts, taču darbi uz priekšu nevirzās. Ir aizdomas, ka arī degušā dzīvokļa sakopšana būs ilgs process.

“Rīgas namu pārvaldnieks ļoti kvalitatīvi piegādā rēķinus, ļoti kvalitatīvi iekasē samaksu un draud ar sodiem. Bet diemžēl visi mēģinājumi panākt to, ka šajā mājā kaut kas tiek darīts ir nesekmīgi. RNP saka, ka naudas nav un mums pašiem tas viss jāorganizē. Jebkuri centieni kaut ko šeit sakārtot, atduras pret to, ka atbildīgi ir tikai iedzīvotāji,” stāsta kaimiņiene.

Mājoklī nebija uzstādīts dūmu detektors. Ugunsdzēsēji atgādina, ka bezatbildīga rīcība paaugstina risku apdraudēt gan sevi, gan apkārtējos.
0 Komentāru

Aktuālie Degpunktā sižeti

"Normāli dzēru. Kā parasti…" Kāds šoferis tā arī nav mācījies no savām kļūdām

Aculiecinieka video: trīs spēkratu sadurme uz Rīgas apvedceļa A4

Nekaunība augstākajā mērā: zagļi neatkarīgi no novērošanas kamerām piesavinās vairākus velosipēdus

Tukumā pazudusi skolniece; ģimene lūdz līdzcilvēku palīdzību meklēšanā

Paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks Baltezerā izposta privātmāju

"Es jutu, ka sāku smakt." Daudzstāvu nama iedzīvotāji Rīgā spiesti glābties no dūmiem

Gāja pa neapgaismotu ceļu bez atstarotājiem: Ķekavas novadā nāvējoši notriekts vīrietis

Zaudēja tuvinieku un palika bez dzimtas mājām: ģimenei Krāslavas novadā ir nepieciešama palīdzība

Bīstama avārija pie Ķekavas apļa: kravas auto "iedriftē" vieglās automašīnas sānos

Šoferis pie policijas iecirkņa Rīgā notriec bērnu un aizbēg

Sirdsdēstos "Volvo" šoferis iznīcina savu auto, visticamāk, tīšuprāt cenšoties ietriekties kokā

Kad bebru ģimene kļūst par satiksmes biedu: zvēru apgrauzts koks draud uzgāzties automašīnām