Pensionāres dzīvību glābj dūmu detektors

0 Komentāru

Dūmu detektors paglābis kādas 95 gadus vecas pensionāres dzīvību mājoklī Ķenaragā, kur uzliesmoja ēdiens un izveidojās sadūmojums, kas kundzei ar kustības traucējumiem varēja kļūt liktenīgs, vēsta “Degpunktā”.

Ja vēl kādu iemeslu dēļ savā mājoklī neesat uzstādījuši dūmu detektoru, vēlams izdarīt to pēc iespējās ātrāk. Šī mazā un ne visai dārgā ierīce 8.oktobrī paglāba kādas 95 gadus vecas pensionāres dzīvību.

Lokomotīves ielas iedzīvotāju skatienos piektdien, 9.oktobrī, bija manāms izbrīns, kad nepilnu piecu minūšu laikā pie 46. mājas sabrauca vairāki operatīvie dienesti, vairums no tiem – ugunsdzēsēji. Vizuāli gan no piecstāvu ēkas nebija redzama nedz liesmu atblāzma, nedz sajūtama dūmu smaka, bet glābēji tik un tā mērķtiecīgi gatavoja ekipējumu un pie nama piebrauca ar autokāpēm.

Glābēji izsaukumu saņēma saistībā ar dzīvoklī dzirdamo sigalizāciju. Ierodoties notikuma vietā, uzsākta kāpņutelpas pārbaude. Sadūmojums tajā nebija jūtams, bet sieviete bija dzirdama runājam aiz durvīm. Viņas teikto nevarēja saprast signalizācijas dēļ. Nolemts uzlauzt durvis, ko izdarot, glābēji ieraudzīja sadūmojumu.

Drīzumā arī ekipāža, kura bija uz autokāpnēm, tika līdz ceturtā stāva balkona durvīm un, tās paverot, laukā sāka gāzties biezi dūmi.

Sievietei bija kustību traucējumi, viņa atradās uz grīdas un glābēji viņu iznesa ārā.

Atklājās, ka izglābtajai sirmajai kundzei ir dēls, kas parasti pieskata mammu, taču torīt viņam vajadzēja uz neilgu laiku izbraukt savās darīšanās. Viņš esot devies prom no dzīvokļa, aizmirstot, ka virtuvē ir ieslēgta plīts, bet uz tās palikusi panna ar ēdienu.

“Vecuma dēļ man arī demence, atstāju uz plīts kaut ko, mamma man nestaigā. Aizbraucu uz Dārziņiem kinologam atodot suni. Aizmirsu uz plīts pannu, radās sadūmojums,” stāsta sievietes dēls, norādot, ka bijis prom stundu. Viņš apstiprina, ka glābējus izsauca kaimiņi, pateicoties dzīvoklī izvietotajam dūmu detektoram, kura signalizāciju citi mājas iedzīvotāji dzirdēja.

Mediķi apskatījuši cietušo kundzi, piedāvāja arī braukt uz slimnīcu, bet viņa no stacionāra apmeklēšanas atteikusies.
0 Komentāru

Aktuālie Degpunktā sižeti

"Rolands ir beigts." Brīvdienu ballīte Aizkrauklē beidzas ar nežēlīgu noziegumu

Asiņains kautiņš Hospitāļu ielā; notikuma vietā ieradusies arī reanimācijas brigāde

Cietsirdīgs noziegums Pārdaugavā: iespējama konflikta laikā nogalināts vīrietis

Pirts liesmās, kaimiņi glābj īpašumus: Ogres pievārtē plosās ugunsgrēks

Nepatīkams pārsteigums iedzīvotājiem Juglā: koplietošanas ielas vidū uzsākta žoga būvniecība

Vai atriebība? Divi ļaundari kameru redzeslokā aizdedzina "BMW"

Policija Dzērumos vajā dzērājšoferi

Traģiskā ugunsnelaime Jelgavā: dzīvību zaudējuši divi brāļi

Strīdīga situācija Juglā: Rīgas dome ļauj būvēt problēmātisku žogu

Pārdaugavā daudzstāvu ēkā aizdedzies balkons

Iereibusi vadītāja, mūkot no policijas, Ķengaragā apskādē vairākus auto

Jelgavniece noraizējusies par pazudušo brāli; tiek lūgta iedzīvotāju palīdzība