“Pēkšņi uzliesmoja kā šaujampulveris”; Rīgā aizdegas “vācējas” dzīvoklis

0 Komentāru

Šorīt Rīgā, Maskavas forštatē, uzliesmoja viens no dzīvokļiem daudzstāvu mājā Daugavpils ielā. Postaža izrādījās bīstamāka, nekā sākotnēji šķitis, jo miteklis pieder kādai kundzei, kura aizraujas ar mantu vākšanu. Kaimiņi šausmu brīdi piedzīvo jau trešo reizi.

Daugavpils ielas 41. nama otrā korpusa iedzīvotājiem gadiem ilgi jāsadzīvo ar kaimiņieni, kura, pēc cilvēku teiktā, materiālu un psiholoģisku problēmu dēļ jau sen kļuva par tā saucamo vācēju. Viņas visai nelielais dzīvoklis nama otrajā stāvā ir pārpildīts ar sadzīves mantām, lupatām un citām drazām. Ugunsdrošība sievietei noteikti nav pirmajā vietā, tādēļ kaimiņi no kundzes uzvedības un dzīvesveida spiesti ciest. Šorīt notika nelaime, kuru iedzīvotāji prognozējuši jau sen.

“Es pulksten sešos no rīta ar sērkociņu aizdedzināju gāzes plīti. Sērkociņu nenodzēsu. Es to iemetu izlietnē. Man dzīvoklī viss ir tuvu, jo nav daudz vietas. Tad pēkšņi tas uzliesmoja kā šaujampulveris,” saka degušā dzīvokļa saimniece Karīna.

Pārbiedētā sieviete steidza ugunsgrēku dzēst, uzmetot liesmām virsū dvieli, taču situācija tikai pasliktinājās. Uzliet ūdeni degošajām mantām viņa nevarēja, jo tas sen ir atslēgts parādu dēļ. Miteklis ātri piepildījās ar dūmiem, un liesmas pārmetās uz citām sadzīves mantām. Nekas cits neatlika, kā skriet ārā no dzīvokļa un saukt palīgā kaimiņus.

“”Herkuless” pārslas uzliesmoja kā šaujampulveris. Jā, man dzīvoklī daudz mantu, vajadzētu pusi no tām izmest ārā. Es savulaik strādāju Sarkanajā Krustā. Es smagi slimoju no novembra, nebija spēku to izdarīt. Ugunsgrēks man dzīvoklī nav pirmo reizi, taču vainīga esmu pirmo reizi,” saka dzīvokļa saimniece.

Dzēšot šo ugunsgrēku, glābēji no blakus dzīvokļiem evakuēja deviņpadsmit cilvēkus, bet izglāba piecus. Viens no kaimiņiem saelpojās dūmus, un viņu ugunsdzēsēji aizveda pie notikuma vietā dežurējošās ārstu brigādes. Aptuveni stundas laikā postažu izdevās lokalizēt, un tikpat daudz laika bija nepieciešams, lai pilnībā to novērstu. Kopējā degšanas platība bija trīsdesmit kvadrātmetru.

Sekas ir ievērojamas, applūdināti pirmā stāva kaimiņi, kāpņutelpa ir jāremontē, taču, par laimi, gan koplietošanas telpas, gan īpašums pirmajā stāvā ir apdrošināts. Turpmākais Karīnas liktenis pagaidām nav zināms, kundze grib atgriezties dzīvot savā miteklī, taču, pēc kaimiņu teiktā, tas nav iespējams, jo tas parādu dēļ jau izlikts izsolē.

“Bet kāpēc lai te nedzīvotu? Tur tikai virtuve cieta. Ugunsdzēsēji visu notīrīja. Jānotīra viss, jānomazgā grīdas un mierīgi. Dīvāns vietā, skapis vietā. Duškabīne man nav vajadzīga, pagaidām,” saka Karīna.

Jācer, ka Karīnas neapskaužamajai situācijai uzmanību pievērsīs pašvaldība un sociālais dienests, kas sniegs palīdzīgu roku un piedāvās kādu pagaidu risinājumu vai dzīvi pansionātā.
0 Komentāru

Aktuālie Degpunktā sižeti

Iereibuši vecāki nežēlīgi izturējušies pret savu divus mēnešus veco bērnu

Aizmiglots prāts un izārdīta pietura: Kuldīgas pusē šādi "izpildījies" kāds dzērājšoferis

Pensionāru pārim gājiens uz Bauskas tirgu izvērties pavisam nelāgi

Traģēdija Inčukalnā: smagā divu auto un velosipēda avārijā bojā gājis riteņbraucējs

Asiņains kautiņš Hospitāļu ielā; notikuma vietā ieradusies arī reanimācijas brigāde

Ķengaragā taisnā ceļa posmā notikusi savāda automašīnu avārija

Purvciemā neuzmanības dēļ kāds pensionārs pakļūst zem trolejbusa

Nepieskatīts suns sakož policijas darbinieci

"Jūs nofilmēja ar slēpto kameru." Policija pieķer divus spogulīšu zagļus, taču viņi izsprūk no soda

Baložos ugunsgrēks noposta māju, kurā mitinājās bezpajumtnieki

Glābšanas operācija Biķernieku ielā: vadot auto reibumā, "BMW" šoferis piedzīvo smagu avāriju

Jēkabpilī pazudis attēlā redzamais vīrietis; ģimene lūdz palīdzību meklēšanā