Pēc ugunsgrēka Cēsīs no liesmām izglābti septiņi cilvēki

Komentāri

Pagājušajās brīvdienās ugunsdzēsēji devušies uz 66 izsaukumiem. 23 gadījumos dzēsti ugunsgrēki, 35 reizes viņu palīdzība bija nepieciešama cilvēku un dzīvnieku glābšanas darbos, bet 8 gadījumos izsaucēju sniegtās ziņas izrādījušās maldinošas. Viena no nopietnākajām pēdējo dienu ugunsnelaimēm svētdienas naktī izcēlusies Cēsīs un apdraudējusi septiņu cilvēku veselību un dzīvību.

Pirmdien īsi pirms rītausmas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Cēsu daļā atskanējis trauksmes signāls. Ierūkušies milzīgie auto un iemirdzējušās spilgti zilās bākugunis. Vīri saņēmuši izsaukumu uz privātmāju puduri Marijas ielā, tikai dažu minūšu brauciena attālumā no depo.

Kad cilvēki nogādāti drošībā, vīri metušies cīņā ar liesmām, un dažu minūšu laikā ugunsgrēku izdevies veiksmīgi ierobežot, bet vēl brīdi vēlāk tas apdzēsts. Pēcāk, apskatot nelaimes vietu, noskaidrots, ka uguns bija paspējusi izplesties vien 10 m² platībā.

Īsi pēc sešiem no rīta ugunsdzēsēji ļāvuši mājas iemītniekiem atgriezties ēkā, bet paši devušies atceļā uz depo. Šajā situācijā mājas saimnieku un viņa ģimeni no lielākas nelaimes paglābis tvana gāzes detektors, kas nostrādājis līdzīgi parastam dūmu detektoram un kura griezīgais signāls spējis pamodināt kādu no mājas iemītniekiem, pirms uguns bija paguvusi ieskrieties… Ja jūsu mājās vēl nav dūmu detektora, varbūt ir laiks to iegādāties.

Lasi vēl