Ugunsdzēsēji dzēsuši pirmo kūlas ugunsgrēku

17 komentāri
Ugunsdzēsēji dzēsuši pirmo kūlas ugunsgrēku
LAURIS VĪKSNE, F64

Ceturtdien, 16. janvārī, Latvijā reģistrēts šī gada pirmais kūlas ugunsgrēks, portālu Skaties.lv informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Plkst. 22.44 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Lucavsalu Rīgā, kur dega pērnā zāle 100 kvadrātmetru platībā. Nepilnas stundas laikā ugunsgrēks likvidēts.

Salīdzinot ar citiem gadiem, šogad pirmais kūlas ugunsgrēks reģistrēts vairāk nekā mēnesi agrāk – 2019. gadā pirmais kūlas ugunsgrēks dzēsts 21. februārī Ugālē, kur pērnā zāle dega pushektāra platībā. Savukārt 2018. gadā pirmais kūlas ugunsgrēks reģistrēts 11. martā Liepājā, kur dega niedres piecu kvadrātmetru platībā.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un sodāma rīcība, kas nodara kaitējumu dabai un apdraud gan cilvēku veselību un dzīvību, gan nekustamo īpašumu.

Kopumā aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 16. janvāra plkst. 6.30 līdz 17. janvāra plkst. 6.30, VUGD saņēma 40 izsaukumus – 13 uz ugunsgrēku dzēšanu, 20 uz glābšanas darbiem, bet septiņi izsaukumi bija maldinājumi.