“Pāri palika tikai kauli!” Traģisks ugunsgrēks Jēkabpilī laupa divas dzīvības

1 komentārs
“Pāri palika tikai kauli!” Traģisks ugunsgrēks Jēkabpilī laupa divas dzīvības
DEGPUNKTĀ

Jēkabpilī agrā rīta stundā izcēlies postošs ugunsgrēks daudzdzīvokļu namā, laupot divu cilvēku dzīvības. Neskatoties uz lielo degšanas platību, dūmus un liesmas neviens no kaimiņiem nebija redzējis un palīgā glābējus neizsauca.

Piektdienas rītā daudzdzīvokļu namā Bebru ielā 13 kāda iedzīvotāja savā mājoklī pamanīja, ka uz griestiem parādījušies ūdens pilieni un atskārta, ka augšējie kaimiņi tūlīt appludinās viņas īpašumu.

Pieļaujot, ka kaimiņiem telpās plīsusi kāda caurule vai vaļā palicis ūdens krāns, sieviete apģērbās un steidzās uz ceturto stāvu, taču uz klauvējieniem durvīs neviens nereaģēja. Saprotot, ka bez palīdzības nevarēs iztikt, kundze par atgadījumu paziņoja policistiem. Likumsargi pieņēma šo izsaukumu un izbraucot uz adresi vienlaikus piesaistīja arī ugunsdzēsējus glābējus, jo pastāvēja varbūtība, ka mitekļa ārdurvis bus jālauž.

Tā kā depo notikuma vietai atradās pretī, ugunsdzēsēji pie mājas piebraukuši pirmie un uzkāpuši uz ceturto stāvu, lai situāciju novērtētu. Vīrus sagaidīja biedējošs pārsteigums. Ārdurvju rokturis bija karsts, kas liecināja par to, ka iekštelpās kaut kas deg.

Pie pašām durvīm ugunsdzēsēji atrada uz grīdas gulošu vīrieti, kas atradās bezsamaņas stāvoklī un neelpoja, vēlāk mediķi konstatēja viņa nāvi, bet tiekot tālāk, guļamistabā, atrasts vēl viens līķis. Tā bija sieviete, dzīvokļa saimniece, viņas mirstīgās atliekas sadega pilnībā. Pāri palika tikai kauli.

Šoreiz glābējiem nebija daudz ko dzēst, jo no skābekļa trūkuma uguns bija apdzisusi pati pa sevis. Visticamāk, ja trešā stāva kaimiņiene nebūtu izsaukusi operatīvos dienestus, par traģisko atgadījumu tik ātri neviens pat neuzzinātu.

Iespējamais traģēdijas iemesls ir pārslodze elektrotīklā, kas radusies no vienlaikus vienā rozetē pieslēgtām vairākām elektroierīcēm. Kaimiņi atceras ka pensionāri bieži izmantojuši vairākus pagarinātājus, kurus stiepuši caur visām istabām un pie tiem pievienojuši daudzus jaudīgus patērētājus. Pie šīs pašas versijas pieturas arī ugunsdzēsēji, bet oficiālu postažas cēloni noteiks policisti.

Plašāk skatieties “Degpunktā” sižetā!