“Pāri palicis vien tas, kas mugurā!” Liesmas Baltezerā nodedzina vairāku ģimeņu iedzīvi

17 komentāri
“Pāri palicis vien tas, kas mugurā!” Liesmas Baltezerā nodedzina vairāku ģimeņu iedzīvi
Foto: ekrānšāviņš no video / Degpunktā

Kombinācija – piektdiena un 13. datums – daudziem skeptiķiem nešķiet nekas vērā ņemams, taču vairākiem Baltezera iedzīvotājiem tas tagad būs datums, kurā ievērot vēl lielāku piesardzību un uzmanību.

Jau pēc nelaimes sastaptais Ēriks stāv pie savas nodegušās mājas un joprojām nesaprot, kā tik salīdzinoši neliels ugunsgrēks beigās varēja paņemt ne tikai blakus esošās kaimiņu mājas, bet arī visu viņa iedzīvi līdz pēdējam sīkumam.

Viņš ir pārliecināts, ka tā ir nelaime, kuru noteikti varēja novērst, kaut vai tamdēļ, ka pavisam tuvu ir Rīga un turpat vien – ezers, kur nepieciešamības gadījumā uzpildīties ugunsdzēsējiem. Taču liesmas paņēma sev visu – gan guļbūvi, kur uguns sākusies, gan trīs daudzdzīvokļu mājas, gan visu tajā dzīvojošo ģimeņu iedzīvi. Ērikam ar dēlu pāri palicis vien tas, kas mugurā, pārējais aizgājis nebūtībā.

Ēriks
mājas īpašnieks

Man ir skumji par to, ka atrodamies pie Rīgas, atrodamies pie ūdens, un nodeg māja. (..) Laiks, kas pagāja, kamēr ieradās pirmā ekipāža, bija pusstunda.

Ģimenes galva vēl norāda, ka dažas ekipāžas aizbraukušas pa citu ceļu, kas atdūries pret šķērsli – grāvi, nenokļūstot laicīgāk līdz ugunsgrēka vietai.

Jāpiebilst, ka kopumā liesmu savaldīšanā iesaistījās 34 ugunsdzēsēji un 9 tehnikas vienības.

Jautājot ugunsdzēsēju viedokli par notikušo, tiek skaidrots, ka tika darīts viss konkrētajā situācijā iespējamais. Galvenie iemesli tik lieliem postījumiem esot liesmu straujā izplatība, vēlā ugunsdzēsēju izsaukšana, kā arī dūmu detektoru neesamība. Diemžēl šo faktoru kopums šādās situācijās ir vien sekunžu jautājums, lai nelaime neizvērstos vēl lielāka.

Ēriks līdz pēdējam brīdim bija pārliecināts, ka liesmas tik tālu neizplatīsies un viņš paspēs paņemt ģimenei svarīgās un mīļās lietas, taču – tā nenotika.

TOP komentāri

 • Jānis Četvergs
  +12 +10 -2

  Jānis Četvergs

  Ēriks tagad zinās kas ir dūmu detektori un ugunsdzēšamie aparāti. It sevišķi guļbūvēs! Un nevajag vainot glābējus paša nolaidībā!
 • @janisnezinamais
  +4 +3 -1

  @janisnezinamais

  Inga, ugunsdzēsēji saka, ka atbrauca 10 minūtēs no izbraukšanas brīža. Līdz ar to pārmetumi lieki. Ko jūs gribat? Lai ugunsdzēsēji maģiski teleportējas?

  Tomēr vienmēr jau visu pirms pašiem jānodrošina ugunsdrošība mājās.
 • Oskars Virsis
  +2 +2 0

  Oskars Virsis

  Ērikam nebija guļbūves ēka. Uz vina maju uguns parmetas jau, kad glabeji ieradas. Vajag noklausities sizetu!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl