Par mata tiesu! Pašaizliedzīgs kaimiņš no degoša dzīvokļa izglābj pensionāru

0 Komentāru
Par mata tiesu! Pašaizliedzīgs kaimiņš no degoša dzīvokļa izglābj pensionāru
EKRĀNUZŅĒNUMS

Nereti daudzdzīvokļu ēkās mītošie cilvēki tik vien kā pasveicina viens otru garāmejot un par pārējo neliekas ne zinis, taču pagājušās nakts notikumi Rīgā pierādīja, ka ir arī tādi kaimiņi, kas steidz palīgā teju nepazīstamiem cilvēkiem. Kāds četru bērnu tēvs nakts vidū bezbailīgi izglāba pensionāru, kurš bija iesprostots degošā dzīvoklī un sauca pēc palīdzības.

Jānis ir Kleistu ielas 48. nama pārvaldnieks, un, ja kādam no ēkā dzīvojošajiem cilvēkiem radusies problēma, kaimiņi vēršas pie viņa. Tā tas notika arī šonakt, kad otrā stāva iemītnieks, arī vārdā Jānis, bija nonācis nelaimē. Pensionāra dzīvoklis dega atklātās liesmās, un vīrietis ar kustību traucējumiem nespēja izkļūt no dzīvokļa. Atradis mobilo telefonu, viņš sazinājās ar nama saimnieku.

86 gadus vecais invalīds bija pakritis un uz mirkli zaudējis samaņu. Ja kaimiņš laikus nebūtu izlauzis durvis un aiz kājām izvilcis vīrieti ārpus piedūmojuma, pastāv iespēja, ka nule atbraukušajiem mediķiem būtu bijis grūti glābt pensionāra dzīvību, jo gūtie ievainojumi bija nopietni.

Citiem ēkas iedzīvotājiem, izdzirdot par trauksmes situāciju, nācās basām kājām evakuēties un gaidīt ugunsdzēsējus sniegotajā pagalmā. Par laimi, neviens cits no iemītniekiem necieta un pēc ugunsgrēka likvidēšanas varēja atgriezties savos mitekļos. Kaimiņi ir pateicīgi Jānim par ātro reakciju briesmu brīdī.

Nelaimes cēlonis neesot tālu jāmeklē. Visiem bijis zināms, ka pensionārs mīl sveču gaismu savā guļamistabā. Iespējams, viena no uguntiņām netika nodzēsta pirms gulētiešanas. Arī fakts, ka invalīds mēdza ieslēgties savā dzīvoklī, uztrauca daudzus.

Zināms, ka pensionāra dzīvoklī nebija uzstādīts dūmu detektors. Nama pārvaldnieks stāsta, ka nu jau vairākus gadus mudinājis ēkā dzīvojošos tos iegādāties, taču daži no pensionāriem ilgstoši ieteikumu noraidījuši.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā

0 Komentāru