Paņēma to, kas bija pa rokai un glābās no liesmām – uguns noposta dzīvojamo māju Bauskas pusē

Pievienot komentāru
Paņēma to, kas bija pa rokai un glābās no liesmām – uguns noposta dzīvojamo māju Bauskas pusē

Skumjas ziņas no Bauskas puses, kur pamatīgs ugunsgrēks izcēlies kādā privātmājā. Liesmas līdz pamatiem nopostījušas ēku, bet mājinieki paspējuši glābties.

Naktī, Bauskas pusē, Rundāles novada Viesturu pagastā, ugunsgrēks pilnībā iznīcināja kādu koka ēku, kurā mita vairāki cilvēki. Nelaime mājiniekus pārsteidza ap pulksten trijiem, kad visi jau bija miegā. Laimīgā kārtā, kāds no iemītniekiem tomēr sadzirdēja trokšņus, pamodās un steidza modināt pārējos.

Cilvēki, palikuši zem klajas debess, bezspēcīgi vēroja, kā liesmu mēles burtiski aprij māju. Glābēji 200 kvadrātmetrus plašā ugunsgrēka dzēšanā iesaistīja prāvus resursus, turklāt nodrošinot nepārtrauktu ūdens apgādi, bet uguni savaldīja tikai pēc divām stundām. Izziņota lokalizācija, taču līdz likvidācijai vēl bija tālu. Dzēšanas darbi pabeigti tikai šodien ap pulksten divpadsmitiem.

Lai arī mājas iedzīvotāja Zigrīda ugunsnelaimē fiziski nav cietusi, šobrīd viņa atgūstas no pārdzīvotā šoka un uzturas pie kaimiņienes. Pēc sievietes vārdiem, palīgā jau nākusi vietēja pašvaldība un sola piemeklēt ģimenei pagaidu dzīvokli.

Policijā par notikušo sākts kriminālprocess, lai noteiktu precīzu ugunsgrēka cēloni. Vai tas bijis īssavienojums, apkures sistēmas bojājums vai kāds ugunsdrošības pārkāpums. Noskaidrot to gan nebūs viegli, jo uguns iznīcinājusi praktiski visas pēdas.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā