“Paldies ugunsdzēsējiem, viņi mūs izglāba!” Aculieciniece stāsta par pārdzīvoto ugunsgrēku Rūjienas ielā

Pievienot komentāru
“Paldies ugunsdzēsējiem, viņi mūs izglāba!” Aculieciniece stāsta par pārdzīvoto ugunsgrēku Rūjienas ielā
EKRĀNUZŅĒMUMS

Ceturtdien, 11. jūlijā, Rīgā, Rūjienas ielā, kāda kokapstrādes uzņēmuma ēkā bija izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks. Notikuma vietā strādāja teju 50 glābēji un 10 specializētie transportlīdzekļi. Milzīgā degšanas apjoma dēļ bija jāevakuējas arī blakus ēku iedzīvotājiem.

Raidījums “Degpunktā” notikuma vietā sastapa Irēnu, kura dienu iepriekš ieradās ciemos pie savām mazmeitām Rūjienas ielā, lai nākamajā dienā visus četrus bērnus sapostu braucienam uz vasaras nometni.

Ģimene bija paredzējusi šonakt kārtīgi izgulēties, taču naktsmieru izjauca pēkšņa krīzes situācija blakus ēkā. Piektais nams ap plkst.3.30 sāka degt, un vecmāmiņa steigšus lika mazbērniem evakuēties.

“Liels paldies ugunsdzēsējiem, viņi mūs izglāba,” stāsta Irēna.

Daudzi, arī Irēna un mazmeitas, bija nokļuvuši drošībā pašu spēkiem, bet vēl 14 cilvēki palika dzīvokļos. Kad ieradās glābēji, viņu prioritāte bija evakuēt septītā nama iedzīvotājus, kā arī nosargāt blakus ēkas no aizdegšanās.

Liesmas bija pārņēmušas visu divstāvu kokapstrādes uzņēmumu, kopā sasniedzot 950 kvadrātmetru platību. Aizdegās arī divas sētā novietotās automašīnas. Irēna ir pārsteigta, ka liesmas paspēja iznīcināt tik daudz, pirms kāds pamanīja notiekošo.

Ugunsdzēsēji darbu Rūjienas ielā turpināja vēl pēcpusdienā. Notikuma vietā kopā strādāja vairāk nekā 40 glābšanas dienesta darbinieki. Glābēji stāsta, ka savaldīt šo ugunsgrēku neesot viegli dažādu iemeslu dēļ.

Degšana esot sākusies no pagalma, bet pagaidām ugunsgrēka cēlonis nav zināms. Tas tikšot noskaidrots policistu nozīmētajās ekspertīzēs.