Paipalas un trīs nedēļas veci cālēni iet bojā ugunsgrēkā, saimniekiem izdodas izglābties

Komentāri

Vasīlijs ar sievu iegādājās privātmāju Līvānos pirms diviem gadiem un tikpat ilgi aizraujas ar mājputnu un trušu audzēšanu. Tas ne tikai sagādā abiem prieku, bet arī nodrošina nelielus ienākumus. Naktī uz trešdienu, 12. aprīli, diemžēl ģimeni pārsteidza ugunsgrēks. Ja abi tika sveikā cauri vien ar izbīli, tad nesen dzimušie mājputni, kas sildījās mājas otrajā stāvā, gāja bojā.

Vasīlijs

Kā ierasts, pirms desmitiem devāmies jau atpūsties. Apmēram pusdesmitos es pēdējo reizi biju uzgājis augšā, kur bija manas paipalas un cālēni. Pārbaudīju – viss bija kārtībā. Pārnākot mājās, paskatījos televizoru un gājām gulēt.

Ņemot vērā, ka māja ir veca, visticamāk, ka kaut kur bija noticis elektrības īssavienojums un sākās degšana.

Mēs pamodāmies no trokšņa, un sākotnēji šķita, ka tur kāds staigā. Izrādījās, ka tas bija jumta šīferis, kas sācis šaudīties. Tas bija pirms diviem naktī.

Es ātri uzslējos kājās un izskrēju laukā, kur ieraudzīju liesmas. Paķēru spaiņus un skrēju augšā, kur uzsāku dzēšanas darbus.

Sieva pa to laiku piezvanīja glābšanas dienestam, lai izsauktu ugunsdzēsējus.

Ugunsdzēsēji bija klāt vienā mirklī, burtiski piecu minūšu laikā atbrauca. Bet līdz tam brīdim, es pašrocīgi biju paspējis nodzēst gandrīz visu ugunsgrēku, izņemot vietu starp sienām, kur ūdens no spaiņa neaizsniedzās.

Lai arī saņemti pamācoši komentāri no glābēju puses par bīstamību atrasties degošā ēkā, šoreiz mājas saimnieka ātrā reakcija un uzsāktā pašrocīgā dzēšana, visticamāk, arī paglāba māju no lieliem zaudējumiem. Istabās pielietais ūdens sabojājis daļu sadzīves tehnikas, taču vislielākie pārdzīvojumi pārim ir par mājputniem, kas bēniņos nosmaka.

Vasīlijs

Es sapratu, ja es varu kaut kā palīdzēt, tad kāpēc lai to nedarītu. Otrs variants ir skriet laukā un no malas vērot, kā nodeg mana māja. Tas būtu nepareizi. [..] Bija 35 paipalas un 15 cālēni. Cālēni jau palieli, trīs nedēļas veci. Protams, ļoti žēl putniņu, bet ko lai dara.

 

Lasi vēl