Pagājušajā gadā ugunsgrēkos gāja bojā 95 cilvēki

0 Komentāru
Pagājušajā gadā ugunsgrēkos gāja bojā 95 cilvēki
FOTO: LETA

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā statistika liecina, ka 2016. gadā samazinājies izsaukumu skaits uz ugunsgrēku dzēšanu, bet palielinājies tajos bojāgājušo skaits – pagājušajā gadā ugunsnelaimēs gāja bojā 95 cilvēki, kas ir pēdējo trīs gadu laikā lielākais bojāgājušo skaits.

2016. gadā kopumā VUGD reģistrējis 18604 izsaukumus, no kuriem 9288 bija uz ugunsgrēkiem, 6744 uz glābšanas darbiem un 314 uz meža ugunsgrēkiem, savukārt 2258 no izsaukumiem bija maldinājumi. Pērnais gads izsaukumu jomā vērtējams salīdzinoši pozitīvi, jo samazinājies izsaukumu skaits uz ugunsgrēkiem, bet palielinājies – uz glābšanas darbiem.

Par 10% samazinājies ugunsgrēku skaits

Pēdējos gados ir novērota tendence, ka ugunsgrēku skaits pakāpeniski samazinās – salīdzinājumā ar 2015. gadu pagājušajā gadā reģistrēti par 10% mazāk ugunsgrēku. Visvairāk ugunsgrēku reģistrēts tieši Rīgā un tās apkārtnēs – 3714.

Rīgā visvairāk ugunsgrēku reģistrēts Latgales priekšpilsētā – 689, savukārt no republikas pilsētām visvairāk dega Daugavpilī, kur kopumā dzēsts 601 ugunsgrēks, bet novados vislielākais ugunsgrēku skaists reģistrēts Daugavpils novadā – 248, Rēzeknes novadā – 178 un Kuldīgas novadā – 160.

Palielinājies gan ugunsgrēkos bojāgājušo, gan izglābto cilvēku skaits

Salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem 2016. gadā ir palielinājies ugunsgrēkos bojāgājušo skaits – pagājušajā gadā ugunsgrēkos gāja bojā 95 cilvēki. No visiem aizvadītajā gadā bojāgājušajiem, 68 bija vīrieši, bet 27 sievietes. Bojāgājušo vīriešu vidējais vecums bija 53 gadi, savukārt sievietēm – 60 gadu.

2016.gadā Rīgā ugunsgrēkos gāja bojā 24 cilvēki, bet no republikas pilsētām traģiskākā situācija bija Daugavpilī, kur ugunsgrēkos gāja bojā astoņi cilvēki, savukārt Krāslavas novadā gāja bojā pieci cilvēki.

Pagājušajā gadā būtiski pieaudzis ugunsgrēkos izglābto cilvēku skaits – izglābts 291 cilvēks, kas ir par 33% vairāk nekā 2015. gadā. Šis izglābto cilvēku pieaugums apliecina ugunsdzēsēju glābēju profesionalitāti un operatīvo rīcību ugunsgrēkos.

Par 6% pieaudzis dažādos negadījumos izglābto cilvēku skaits

Aizvadītajā gadā ugunsdzēsēji glābēji veica 6744 glābšanas darbus, kuros kopumā izglābti 467 cilvēki, kas ir par 6% vairāk nekā 2015.gadā. No visiem izglābtajiem cilvēkiem172 bija nepieciešama palīdzība, lai pēc ceļu satiksmes negadījumiem izkļūtu no avarējušām automašīnām, 89 cilvēki atrasti pēc apmaldīšanās purvos vai mežos, 85 cilvēkiem bija palīdzība nepieciešama dažādu sadzīves negadījumu dēļ, savukārt 46 izglābti pēc negadījumiem uz ūdens vai ledus.

VUGD apkopotā statistika liecina, ka aizvadītajos piecos gados ugunsdzēsēji glābēji no ūdenstilpnēm izcēluši vairāk noslīkušu cilvēku, nekā gāja bojā ugunsgrēkos. 2016.gadā no ūdenstilpnēm izcelti 110 noslīkuši cilvēki, bet ugunsgrēkos gāja bojā 95. Tas skaidrojams ar cilvēku pārgalvīgas un neapdomīgas rīcības izraisītiem traģiskiem negadījumiem atpūšoties tieši pie ūdenstilpnēm peldsezonas laikā.

Iesākoties jaunam gadam, VUGD aicina iedzīvotājus neaizmirst un savlaicīgi parūpēties par savu un līdzcilvēku drošību, piemēram, iegādājoties un uzstādot dūmu detektorus un nerīkoties neapdomīgi ūdenstilpņu tuvumā!

0 Komentāru