Otrdienas pēcpusdienā likvidēts ugunsgrēks Ozolu kūdras purvā

Pievienot komentāru
Otrdienas pēcpusdienā likvidēts ugunsgrēks Ozolu kūdras purvā
VALSTS UGUNSDZĒSĪBAS UN GLĀBŠANAS DIENESTS

Otrdienas pēcpusdienā likvidēts ugunsgrēks Ozolu kūdras purvā Kuldīgas novadā, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Purvā kopumā izdeguši aptuveni 84 hektāri.

Jau ziņots, ka informācija par ugunsgrēku kūdras purvā VUGD saņēma sestdienas pēcpusdienā.

Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji konstatēja, ka lielā platībā deg augšējais kūdras slānis. Spēcīgā vēja ietekmē uguns strauji izplatījās meža virzienā.

Ugunsgrēka dzēšanas darbi norisinājās divos virzienos – mežs tika sargāts no liesmām, bet degošais purvs – dzēsts.

Lai kavētu ugunsgrēka izplatīšanos, uzņēmuma traktortehnika kūdras purvā veidoja platas ejas. Sestdien un svētdien dzēšanas darbos no gaisa bija iesaistīts Gaisa spēku helikopters. Neatkarīgi no sarežģītajiem apstākļiem ugunsgrēka dzēšanas darbos iesaistītajiem izdevās mežu nosargāt no uguns liesmām.

Degšana un gruzdēšana norisinājās atsevišķās vietās kūdras purvā. Paralēli policijas darbinieki apzināja tuvāko māju iedzīvotājus un informēja viņus par iespējamo bīstamību un drošības pasākumiem.

Dzēšanas darbos piedalījās liels skaits cilvēku un tehnikas. Notikuma vietā strādāja arī Valsts policijas, Kuldīgas pašvaldības policijas, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki un brīvprātīgie.