Olga bija darbā, kad saņēma šausminošu ziņu: deg dzīvoklis, kurā atrodas viņas meita

7 komentāri
Olga bija darbā, kad saņēma šausminošu ziņu: deg dzīvoklis, kurā atrodas viņas meita
EKRĀNUZŅĒNUMS

No septiņu gadu vecuma bērnus mājās drīkst atstāt vienus pašus – to nosaka likums, tomēr, lai arī cik pieaugusi var šķist atvase, bērns ir un paliek bērns. Kāda 12 gadus veca meitene trešdienas vakarā savā dzīvesvietā izraisīja ugunsgrēku, un, par laimi, viņai palīgā atsteidzās kaimiņi, kas izglāba gan meiteni, gan viņas kaķi. Diemžēl dzīvojamo platību skāris pamatīgs posts.

Olga trešdienas vakarā bija darbā Beberbeķos, kad telefonā saņēma šausminošu ziņu. Aizdedzies viņas dzīvoklis Āgenskalnā, Saules alejā. Sievietei gandrīz saļimušas kājas, jo mājās viena bija palikusi 12 gadus vecā meita. Pēc brīža noskaidrojies, ka ar meitu viss kārtībā, viņai palīdzējuši kaimiņi. Un meitene arī pati atzinusi, ka ir ugunsgrēka izraisītāja. Noticis nelaimes gadījums.

“Meita gribēja kartupeļus uzcept. Viņa saka, ka uzliesmoja eļļa. Sākās ugunsgrēks, viņa izskrēja ārā, tur vīrietis pīpēja, pateica viņam, ka virtuvē deg panna. Viņš atnāca, jā, viss jau deg, karstums. Viņa sāka kaķi ķert, viņš aizvēra logu, lai kaut kā apslāpētu. Kamēr ķēra kaķi, virtuvē viss uzliesmoja, virtuve man ir bez durvīm. Viss sāka degt, viņš saka, ka vairs neko nevarēja darīt, jo cēlās melni, indīgi dūmi. Viņš izsita loga sietu, kaķis izlēca ārā, meitu izstūma ārā, nu un viss,” stāsta Olga, kura pēc ugunsgrēka palikusi bez mājām.

Atbraukušie ugunsdzēsēji izdarīja visu, ko spēja, bet tik un tā postažas sekas ir ievērojamas. Nelielais dzīvoklis jāatjauno, bet trūkst palīdzīgu roku, saka Olga. Sievietei vienai pašai veikt remontu un vēl gādāt par bērnu, – tas būs pamatīgs pārbaudījums: “Viss sadega, jūs paši redzat, viss jāmet ārā. Elektrība jāpievelk, vajag visu. Es esmu šokā, es pat nezinu ar ko sākt, kur vērsties.”

Olgai palīgā jau solījuši nākt kaimiņi un labdarības organizācija ”Pēc ugunsgrēka”. Ikviens var ziedot līdzekļus, palīdzēt ar rīģipsi, krāsām, jaunu logu ielikšanu vai vienkārši pielikt roku darbos. Ar Olgu var sazināties pa tālruni: 29323222.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā

7 komentāri

Aktuālie Degpunktā sižeti

"Rolands ir beigts." Brīvdienu ballīte Aizkrauklē beidzas ar nežēlīgu noziegumu

Cietsirdīgs noziegums Pārdaugavā: iespējama konflikta laikā nogalināts vīrietis

Nepatīkams pārsteigums iedzīvotājiem Juglā: koplietošanas ielas vidū uzsākta žoga būvniecība

Traģiskā ugunsnelaime Jelgavā: dzīvību zaudējuši divi brāļi

Iereibusi vadītāja, mūkot no policijas, Ķengaragā apskādē vairākus auto

Pārdaugavā daudzstāvu ēkā aizdedzies balkons

Aizmiglots prāts un avārija - dzērājšofera mēģinājums aizstūrēt mājās beidzas ar lielām nepatikšanām

Pirts liesmās, kaimiņi glābj īpašumus: Ogres pievārtē plosās ugunsgrēks

Aktivizējas degvielas zagļi no nepieskatītas smagās tehnikas

Vai atriebība? Divi ļaundari kameru redzeslokā aizdedzina "BMW"

Policija Dzērumos vajā dzērājšoferi

Ikšķilē kāds vīrietis alkohola reibumā gandrīz salauž policijas alkometru