Olaines atkritumu apsaimniekotāji noliedz, ka ķīmisko vielu degšanu būtu izraisījuši viņu darbinieki

0 Komentāru
Olaines atkritumu apsaimniekotāji noliedz, ka ķīmisko vielu degšanu būtu izraisījuši viņu darbinieki
Foto: Ekrānuzņēmums

Naktī uz piektdienu Olainē un tās apvidū bija dzirdami sprādzieni un jūtama kodīga smaka – atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma teritorijā sadegušas 90 tonnas ar bīstamu ķīmisko sastāvu. Lai gan kopējo zaudējumu apmēru vēl nevarot apkopot, Valsts vides dienests un cietušā uzņēmuma pārstāvis jau pārsteidzīgi norāda, ka videi kaitējums netikšot nodarīts.

Olainē Celtnieku ielā 3A atrodas rūpniecisko atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums – liels daudzums no tiem kvalificēti kā bīstami – piemēram, dažādi šķīdinātāji, skābes un naftas produkti.

Naktī uz piektdienu ap plkst. 00.30 nezināmu iemeslu dēļ uzņēmuma teritorijā sācis degt – Olaines iedzīvotājus no miega uzrāva skaļi sprādzieni – nespējot izprast to iemeslus, vietējie pamatīgi sabijušies.

Sprādzieni pilsētā bija dzirdami vēl plkst. 15.00 dienā, taču kodīgos dūmus visstiprāk varēja sajust nakts laikā un agri no rīta. Pirms ieradās glābēji, liesmas paspēja izplesties 1500 kvadrātmetru platībā. Pirmais aizdedzies angārs, kurā galvenokārt atradās mazuts – tumši brūns, biezs šķidrums, kas paliek pēc benzīna atdalīšanas no naftas.

Pēc pagaidu aplēsēm, kopā degušas 90 tonnas ar bīstamajām vielām – Valsts vides dienesta pārstāvis vēl nespēj prognozēt, cik lielā apmērā ķīmiskās vielas radīs cilvēkiem kaitīgu piesārņojumu. Uzņēmuma pārstāvjiem nav skaidrs, kas izraisījis ugunsgrēku, taču tā neesot bijusi darbinieku vaina.

Uzņēmumam nodarītie zaudējumi vēl tiks precizēti, jo ugunsgrēka dzēšanas laikā teritorijā atrasties, lai novērtētu situāciju, nav ļauts nevienam.

Ugunsgrēka likvidēšanai ugunsdzēsēji izmanto ūdeni, par spīti tam, ka, saskaroties ar ķimikālijām, seko sprādziens – glābšanas dienesta pārstāvji uzsver, ka ūdens tiek izmantots, lai uzkarsušās vielas atdzesētu, tādējādi novēršot eksploziju apjomus.

0 Komentāru