Olainē ugunsgrēks noposta kādreizējo restorānu

1 komentārs

Iespaidīgs ugunsgrēks šorīt piedzīvots Olaines centrā, milzu liesmai aizdegoties privātmājā Kūdras ielā. Par laimi, incidentā neviens nebija cietis, taču sekas tik un tā ir bēdīgas kaut vai tādēļ, ka īpašums nav bijis apdrošināts.

Vietējie iedzīvotāji stāsta, kā šajā namā vēl pirms gada pilnā sparā darbojās restorāns. Tā bija iecienīta atpūtas vieta, taču, saimniekam saskaroties ar finansiālām grūtībām, pagājušajā gadā iestāde slēgta. Visticamāk, pēc šodienas atgadījuma pēdējās cilvēku cerības, ka kaut kad ēdināšanas uzņēmums atkal vērs vaļā durvis saviem klientiem, izdzisušas.

Pēc iedzīvotāju teiktā, nama saimnieks ēkas otrajā stāvā arī pastāvīgi dzīvojis un tieši ugunsnelaimes izcelšanās brīdī bija izgājis no dzīvesvietas. Dzēst šo paaugstinātās bīstamības ugunsgrēku ieradušās apakšvienības no Olaines, Jelgavas un Rīgas ugunsdzēsēju daļām, policisti slēguši automašīnu satiksmi Kūdras un Zeiferta ielā.

“Kopējā degšanas platība bija 800 kvadrātmetri. Strādāja 50 ugunsdzēsēji, kā arī divas auto kāpnes. Vienīgā problēma bija tā, ka diezgan liela platība un uguns strauji izplatījās pa jumta konstrukcijām,” stāsta VUGD Olaines daļas komandieris Dmitrijs Novikovs.

Aptuveni stundas laikā glābējiem izdevies liesmas ierobežot un apslāpēt, taču laušanas un laistīšanas darbi ilguši vēl divtik ilgi. Pēdējās brigādes no Kūdras ielas aizbrauca tikai pusdienlaikā. Neoficiāla informācija liecina, ka postaža ir paša saimnieka neuzmanības rezultāts, viņš bez uzraudzības esot atstājis krāsni. To, vai tas tiešām tā ir, tagad skaidros policija.