Ogrē glābēji no deguša dzīvokļa balkona noceļ ģimeni ar mazgadīgu bērnu rokās

0 Komentāru
Ogrē glābēji no deguša dzīvokļa balkona noceļ ģimeni ar mazgadīgu bērnu rokās
EKRĀNUZŅĒMUMS

Vērienīga glābšanas operācija ceturtdien no rīta notikusi Ogrē. Rīta agrumā glābēji no deguša dzīvokļa balkona nocēla ģimeni ar mazgadīgu bērnu uz rokām.

Šīs rīts kādam jaunam pārim un viņu bērniņam dzīvoklī Ogrē, Mālkalnes prospektā, sācies dramatiski. Ap pulksten sešiem ģimenes galva pamodies no dīvainiem un skaļiem trokšņiem mitekļa koridorā, bet mirkli vēlāk sapratis, ka telpās iemetusies uguns. Vīrietis pamodinājis sievu un mazgadīgo atvasi. Vecāki panikā centušies tikt ārā no piedūmotajām telpām, taču uguns mēles, kas plosījušas koridora sienas un mēbeles, bloķējušas izeju, faktiski iedzenot mājiniekus strupceļā. Cietušie sataustījuši sienas un ar bērnu uz rokām atraduši izeju uz balkonu. Garāmgājēji, redzot logos dūmu vālus, palīgā saukuši ugunsdzēsējus.

“Ģimenīte jauna. Vīrietis, sieviete un mazs bērniņš. Ugunsdzēsēji ar trepēm viņus izcēla. Teica, ka pilnīgi apakšbiksēs pa trepēm kāpuši lejā,” zina stāstīt sētniece Vallija.

Ugunsdzēsēji pieņēmuši lēmumu izmantot auto kāpnes mājinieku nocelšanai no balkona, jo degušā mitekļa metāla ārdurvis bijušas aizslēgtas no iekšpuses. Tobrīd tik svarīgo sekunžu tērēšana, laužot un zāģējot slēdzeni vai eņģes, varētu iesprostotajiem maksāt dzīvības cenu. Kad cietušie veiksmīgi izglābti, viņi nekavējoties nonākuši mediķu aprūpē, pirmkārt, ticis apskatīts mazgadīgais bērns.

“Nezinu. Gadiņš, varbūt divi. Raudāja briesmīgi. Nobijies, no rīta agri piecelt no gultas un jākāpj lejā pa trepēm,” saka Valija.

Kopumā ugunsdzēsēji notikuma vietā pavadījuši nepilnas divas stundas, līdz bija pilnībā nodzēsuši liesmas un apskatījuši dzīvokli. Diemžēl posts nopietni skāris mitekli, bet dzēšanas darbu dēļ applūdināti pirmā stāva kaimiņi. Īsi pirms pulksten astoņiem glābēji izsludinājuši ugunsgrēka likvidāciju un pametuši notikuma vietu. Uz vietas dežurējošie policisti no mājiniekiem pieņēmuši paskaidrojumus un uzsākuši izmeklēšanu. Paši saimnieki uzskata, ka ugunsgrēks sācies īssavienojuma elektrotīklā dēļ.

0 Komentāru