Nosmok kaķis un papagailis; ļaundaris aizdedzina stāvvadu daudzdzīvokļu namā Jelgavā

1 komentārs

Darba dienas vidū, kad visi daudzdzīvokļu ēkas iemītnieki bija izbraukuši, kāds ļaundaris Jelgavā atrada brīdi, kad nemanīti iemest degošu priekšmetu mājas stāvvadā. Tas sāka degt un izpostīja cilvēku dzīvokļus. Kāda ģimene zaudēja arī abus mājdzīvniekus.

Pensionāre Stefānija trešdien ap četriem pēcpusdienā sajuta nepatīkamu smaku savā dzīvoklī. Kundze uztraukusies steidzās pārbaudīt, vai virtuvē uz plīts nav atstāts ēdiens. Sapratusi, ka dūmi neceļas no viņas mājvietas, sieviete izgāja kāpņu telpā. Ātri vien sirmā kundze iebēga atpakaļ. Uzvaras ielas otrajā namā bija izcēlies ugunsgrēks.

“Tādi dūmi rūgti, ka elpot nevar. Aizcirtu ciet durvis, saucu palīgā pa logu. Ne telefonu varēju atrast, neko. Es briesmīgi uztraucos. 94 gadi man,” stāsta mājas iedzīvotāja Stefānija.

Citi ēkas iemītnieki jau bija paspējuši sazvanīt operatīvos dienestus. Sadūmojums pieņēmās spēkā ar katru minūti. Kad ieradās ugunsdzēsēji, tika uzsākti cilvēku evakuācijas darbi.

“Viens ugunsdzēsējs pieklauvēja briesmīgi, es teicu, – neizlauziet tikai durvis – nebūs man kas salabo,” atminas Stefānija.

Apsekojot māju, glābēji atklāja, ka aizdedzies stāvvads un caur to ugunsgrēks izpleties pa visiem ēkas stāviem. Diemžēl kādas ģimenes kaķis un nelielais papagailis nosmaka dūmos.

“Es saku man kaķis augšā, man jāiet pēc kaķa. Un viņi man to kaķi melnu nonesa, nebija nekas glābjams. Es nezinu, kur viņa bija. Redzat, viss ir nobīdīts nost, gan jau meklēja,” stāsta cietusī ģimene.

Viens no mājas iemītniekiem tika nodots mediķu rokās, taču viņa dzīvībai briesmas nedraud. Vietējie ar nožēlu secina, ka kāds ļaundaris apzināti radījis haosu citādi mierīgajā kopienā.

Ugunsdzēsēji un policija teica, ka tā ir ļaunprātīga dedzināšana, tāpēc ka sāka degt starp stāviem. Tur nav nekādas elektroinstalācijas, nav nekā starp stāviem. Nav, kam degt. Tikai, ja kāds kaut ko iemet,” norāda ēkas iemītnieks Mārtiņš.

Ugunsgrēks likvidēts pēc pusotras stundas. Iemītniekiem joprojām nav pieejams ūdens, un dažos dzīvokļos nav arī elektrības. Pašu kaitnieku atrast vēl nav izdevies.

1 komentārs