Nodzēsts meža ugunsgrēks Siguldas novadā

0 Komentāru
Nodzēsts meža ugunsgrēks Siguldas novadā
VUGD

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) ugunsdzēsēji glābēji 19. jūlijā plkst. 20.49 pabeidza darbu Siguldas novadā, kur no 16. jūlija pēcpusdienas tika dzēsts meža ugunsgrēks aptuveni 34 hektāru platībā, liecina VUGD publiskotā informācija.

Pirmdien ap plkst. 21.00 dzēšanas darbi pabeigti Siguldas novadā, kur no piektdienas, 16. jūlija, pēcpusdienas tika dzēsts meža ugunsgrēks aptuveni 34 hektāru platībā. Vienlaikus ugunsgrēka likvidācijas darbi turpinās.


Savukārt rīta pusē, ap plkst. 10.30, ugunsdzēsēji pabeidza darbu Engurē, kur izsaukums tika saņemts 18. jūlija vakarā un dega mežs pushektāra platībā. Arī Engurē ugunsgrēka likvidācijas darbus turpina Valsts meža dienests (VMD).

Pagājušajā diennaktī VUGD kopumā saņēma 54 izsaukumus, tostarp 16 – uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem divi bija meža ugunsgrēki, 26 – uz glābšanas darbiem, bet 12 izsaukumi bija maldinājumi.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji devās uz izsaukumiem, kur dega kravas automašīnas piekabes riepas, zirņi kaltes ciklonā, atkritumi, sausā zāle, sadzīves priekšmeti uz balkona, atkritumi spainī uz balkona, atkritumi pagrabā, piededzis ēdiens, labības rugāji, koks un zaru kaudze mežā.

VUGD un VMD atgādina, ka mežos visā Latvijā saglabājas augsta ugunsbīstamība. “Nesmēķējiet un nekuriniet ugunskurus mežos un to tuvumā, nebrauciet ar motocikliem un kvadricikliem ārpus ceļiem! Ugunsgrēks var sākties no vismazākās dzirksteles, radot apdraudējumu iedzīvotājiem un zaudējumus mežu īpašniekiem,” uzsver VUGD.

0 Komentāru