No ugunsnelaimes Jelgavā izglābj cilvēku

Pievienot komentāru
No ugunsnelaimes Jelgavā izglābj cilvēku
ZANE BITERE, LETA

Aizvadītajā diennaktī Latvijā dzēsti 20 ugunsgrēki un viens cilvēks izglābts, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā informācija.

Otrdien ap plkst. 20.00 VUGD saņēma izsaukumu uz Atmodas ielu Jelgavā, kur no dzīvojamās mājas bija redzami dūmi. Notikuma vietā tika konstatēts, ka vienā no ēkas dzīvokļiem bija piededzis bez uzraudzības atstāts ēdiens. Ugunsdzēsēji no piedūmotajām telpām izglāba vienu cilvēku.

VUGD aicina ievērot piesardzību, gatavojot vai sildot ēdienu, neatstāt ēdienu uz ieslēgtas plīts bez uzraudzības un uzstādīt mājokļos dūmu detektorus, kas ar spalgu skaņas signālu laikus pavēstīs par izveidojušos sadūmojumu.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sausā zāle, zari, celms, meža zemsedze, divos gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens, traktora piekabe un siena ruļļi, trīs vieglās automašīnas, mikroautobuss, treilers un divi šķūņi.

Rīgā dzēstas piecas ugunsnelaimes, sešas citās pilsētās, bet novados dzēsti deviņi ugunsgrēki.

Diennakts laikā VUGD veicis arī 27 glābšanas darbus un saņēmis astoņus maldinošus izsaukumus.

Palīdzot nelaimē nokļuvušiem dzīvniekiem, vakar glābēji Rīgā palīdzēja sunim, kura kāja bija iesprūdusi dzelzs durvju mehānismā, Bauskas novadā nocēla no koka kaķi, kurš tur atradās jau piecas dienas un saviem spēkiem netika lejā, Jūrmalā atbrīvoja žogā iesprūdušu ezi, Rēzeknē nocēla uz šķūņa esošu kaķēnu, bet Liepājā atbrīvoja balkona durvīs iesprūdušu kaķi.

Kopš gada sākuma valstī kopumā reģistrēti 5918 ugunsgrēki, tajos cietuši 153, izglābts 242, bet gājuši bojā 46 cilvēki.