No piedūmota dzīvokļa Liepājā izglābts viens cilvēks

0 Komentāru
No piedūmota dzīvokļa Liepājā izglābts viens cilvēks
Attēlam ir ilustratīva nozīme. (OKSANA DŽADANA, F64)

Pagājušajā naktī ugunsdzēsēji Liepājā izglābuši kādu cilvēku no dzīvokļa, kurā bija piededzis ēdiens, Skaties.lv informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Uz izsaukumu Liepājā, kur piecstāvu ēkas otrā stāva dzīvoklī uz ieslēgtas plīts dega ēdiens 0,5 kvadrātmetru platībā, ugunsdzēsēji glābēji steidzās 8. jūnija naktī plkst. 01.41. No piedūmotā dzīvokļa izglābts viens cilvēks.

Plkst. 02.10 ugunsgrēks Liepājā tika likvidēts. Mājoklī, kur notika ugunsnelaime, nebija uzstādīts dūmu detektors.

VUGD norāda, ka ik dienu saņem vairākus izsaukumus, kur sadūmojumu radījis bez uzraudzības uz ieslēgtas plīts atstāts un piededzis ēdiens. Šādi izsaukumi nereti ir vēlās vakara stundās un uz daudzstāvu dzīvojamām mājām. Platības ziņā tie ir nelieli ugunsgrēki, tomēr to radītie degšanas produkti var apdraudēt cilvēku veselību un pat dzīvību.

VUGD atgādina, ka, gatavojot un sildot ēdienu, jāievēro piesardzību. Nedrīkst atstāt ēdienu uz ieslēgtas plīts bez uzraudzības, jāuzstāda mājokļos dūmu detektorus, kas laikus vēstīs par sadūmojumu, dodot iespēju izglābties no piedūmotām telpām un izsaukt ugunsdzēsējus glābējus, zvanot 112.

Pagājušajā diennaktī VUGD saņēma kopumā 54 izsaukumus, tostarp 22 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem vien bija meža ugunsgrēks, 23 uz glābšanas darbiem, bet deviņi izsaukumi bija maldinājumi. Ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega meža zemsedze, divos gadījumos vieglās automašīnas, divos gadījumos pirtis, granulu putekļi ražošanas objekta bunkurā, kravas automašīnas piekabes riepa, skaidas, angāra telpa, sausā zāle, atkritumi, piededzis ēdiens, lidojoša laterna.

0 Komentāru